Na pikniku Poznaj Dobrą Żywność nie zabraknie atrakcji

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Anna Wysoczańska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
08-05-2019,10:40 Aktualizacja: 08-05-2019,13:09
A A A

11 maja na Torze Służewieckim w Warszawie odbędzie się tradycyjny piknik "Poznaj Dobrą Żywność" pod patronatem ministra rolnictwa. Ma wziąć w nim udział ponad 100 wystawców produktów tradycyjnych, ekologicznych i lokalnych oraz z oznaczeniem PDŻ.

- Zapraszam wszystkich mieszkańców Mazowsza i nie tylko na piknik wraz z rodzinami, będzie na nim mnóstwo atrakcji - zapewnia Jan Krzysztof Ardanowski, szef resortu.

bezpieczeństwo żywności, inspekcja weterynaryjna, lekarze weterynarii, zakłady mięsne

Brakuje lekarzy weterynarii. Polsce grozi załamanie eksportu żywności

Tak złej sytuacji w Inspekcji Weterynaryjnej jak ma to miejsce obecnie, jeszcze nie było. Ogromne problemy potwierdzili unijni audytorzy, którzy kontrolowali system bezpieczeństwa żywności w naszym kraju. Tymczasem rząd nie wywiązał się z...

Polityk poinformował, że imprezę przygotowują - oprócz ministerstwa rolnictwa - również organizacje, stowarzyszenia branżowe i instytuty naukowe, a także muzea rolnicze.

- Cieszę, że będzie tam obecnych ponad 100 wystawców polskiej dobrej żywności, gdyż jakość polskiej żywności jest na tle innych krajów bardzo dobra, o czym świadczy wzrost eksportu - powiedział minister.

Podczas imprezy zostanie rozegrany II etap Konkursu Kulinarnego "Bitwa Regionów" (etap mazowiecki), organizowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa dla Kół Gospodyń Wiejskich.

W trakcie konkursu 10 najlepszych kół gospodyń wiejskich z woj. mazowieckiego zaprezentuje wybraną przez siebie potrawę, charakterystyczną dla tradycji kulinarnych swojego regionu.

Na pikniku będzie można zapoznać się z ofertami turystyki wiejskiej, obejrzeć m.in. tradycyjne sposoby pozyskiwania płodów rolnych i produktów zwierzęcych oraz ich przetwórstwa.

[WIDEO] Konferencja dot. pikniku "Poznaj Dobrą Żywność", która 7 maja odbyła się w gmachu resortu rolnictwa w Warszawie


zakupy, żywność, szantaż, przestępstwo, mężczyzna groził zatruciem oferowanej w marketach żywności

Szantażysta groził zatruciem żywności w wielu sklepach

Nawet 10 lat w więzieniu może spędzić mieszkaniec Poznania, który groził zatruciem oferowanej w marketach żywności i żądał okupu. W ten sposób szantażował jedną z największych sieci handlowych w Polsce. Do kierownictwa tejże sieci...

Organizacje branżowe mają informować o unikatowych walorach smakowych produktów regionalnych, a także zaprezentować, w jaki sposób przyrządza się wieprzowinę w różnych regionach Polski. Będzie też strefa żywności ekologicznej.

W programie pikniku znajdą się ponadto pokazy i warsztaty kulinarne, wystawa zwierząt hodowlanych. Na najmłodszych czekać będzie mnóstwo gier, warsztatów i zabaw. Będą też liczne degustacje, a prezentowane przez wystawców produkty będzie można na miejscu kupić.

Tegoroczny piknik odbędzie się w roku obchodów 80-lecia powstania Toru Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie. Specjalnym wydarzeniem ma być gonitwa o puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Impreza będzie odbywała się w godzinach 11-18.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj