Myśliwy zastrzelił jelenia na prośbę rolnika. Zwierzę niszczyło uprawy

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
15-10-2020,12:55 Aktualizacja: 15-10-2020,13:03
A A A

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi 40-latkowi, który z broni myśliwskiej nielegalnie upolował jelenia. Dostał na niego "zlecenie" od chcącego chronić swoje uprawy gospodarza.

Stróże prawa zostali poinformowani o mężczyźnie nielegalnie polującym w lesie na terenie Nadleśnictwa Smardzewice w okolicy miejscowości Tomaszówek (pow. opoczyński, woj. łódzkie). Miał zastrzelić, a następnie zabrać nielegalnie upolowanego jelenia.

zasady polowań, covid-19, polski związek łowiecki, odstrzal zwierząt

Odstrzały muszą trwać. Co z polowaniami w "covidowych" strefach?

Polski Związek Łowiecki wyjaśnił ważną kwestię organizacji polowań zbiorowych w "koronawirusowych" strefach żółtej (znajduje się w niej już cały kraj) i czerwonej. W związku z rosnącą liczbą zakażeń przybywa ograniczeń i obostrzeń....

- Jak ustalili mundurowi, 40-latek, pomimo tego że działał w kole łowieckim jako myśliwy, nie zgłosił oficjalnie zamiaru polowania. Strzały w lesie usłyszał inny myśliwy, który - zaniepokojony sytuacją - powiadomił o zdarzeniu opiekujące się tym terenem koło łowieckie. Okazało się, że według rejestru tego dnia nie powinno odbywać się na terenie lasu w okolicach miejscowości Tomaszówek żadne polowanie - relacjonuje asp. szt. Barbara Stępień z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie.

Myśliwy, który usłyszał strzały powiadomił więc o wszystkim stróżów prawa. A funkcjonariusze pojechali do domu wskazanego mężczyzny.

- W trakcie przeszukiwania posesji znaleźli truchło jelenia, nielegalną broń, tzw. samoróbkę oraz amunicję. W rozmowie z mundurowymi mężczyzna nie kwestionował swojej winy. Wyjaśnił, że o pomoc poprosił go kuzyn, który twierdził, że zastrzelony jeleń niszczy jego uprawy. Postanowił "pomóc" i zastrzelił zwierzę - opisuje policjantka.

40-latek został zatrzymany, usłyszał zarzuty nielegalnego posiadania broni i amunicji oraz odstrzelenia bez wymaganego zezwolenia zwierzęcia. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
KONGRES EKMA 2021