Morawiecki: prowadzimy rozmowy z 51 amerykańskimi inwestorami

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
12-11-2016,16:05 Aktualizacja: 12-11-2016,16:14
A A A

Prowadzimy rozmowy z 51 amerykańskimi inwestorami i myślę, że w ciągu 6-9 miesięcy usłyszycie państwo o bardzo wielu nowych inwestorach amerykańskich, którzy do Polski przyjeżdżają - powiedział w czwartek wicepremier Mateusz Morawiecki.

Dodał, że to największa liczba inwestycji, w sprawie których toczą się rozmowy. - Sporo z nich dotyczy przemysłu obronnego, ale nie tylko - podkreślił szef resortu rozwoju i finansów, który w czwartek odwiedził zakłady PZL Mielec.

Bielany Wrocławskie, dolnośląskie, inwestycja, słodycze, żywność, Mondelez International

Amerykańska firma zainwestuje miliony pod Wrocławiem

Mondelez International, amerykańska firma z branży spożywczej, wybuduje w Bielanach Wrocławskich Centrum ds. Badań, Rozwoju i Jakości. Budowa centrum będzie kosztować 15 mln dolarów, a pracę znajdzie tam 250 osób z Polski i zagranicy....
Wicepremier zaznaczył, że ze względu na "niespokojne czasy" rząd przywiązuje dużą wagę do bezpieczeństwa. - Moją rolą jest, żeby to bezpieczeństwo przekładało się na rozwój przemysłu obronnego - mówił.

Przypomniał, że to właśnie z przemysłu obronnego wywodzi się m.in. internet czy GPS.

- Również inne nowinki, i dlatego razem z ministrem Macierewiczem (ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem - PAP) chcielibyśmy sprząc ze sobą zamówienia, rozwój poszczególnych zakładów, żeby były odpowiednio skorelowane z polskim przemysłem - dodał wicepremier.

praca, zatrudnienie, Amazon Polska, Kerry Person, inwestycje

Będą nowe miejsca pracy. Amerykański gigant planuje rozbudowę

Amerykański koncern Amazon planuje rozwój sieci centrów logistycznych w Europie, w tym w Polsce - poinformował PAP dyrektor operacyjny Amazon Polska Kerry Person. Do tej pory firma zainwestowała w naszym kraju ponad 2 mld zł. Obecnie...
Morawiecki podkreślił, że rządowi zależy na budowie polskiej myśli technicznej - "na tworzeniu takich elementów innowacyjnych, które będą opierały się o polską myślą techniczną, ale zaszczepioną w globalnych łańcuchach wartości. Tutaj (w PZL Mielec - PAP) tego sporo zobaczyłem” - powiedział.

Przypomniał, że teren, na którym funkcjonuje PZL Mielec, włączony jest do Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Była to pierwsza SSE, która powstała w kraju.

- W ostatnim czasie strefa nabiera rumieńców, przychodzą tutaj nowi inwestorzy. (…) Dzisiaj bardzo ładnie rozwinęła skrzydła i zakłady takie jak te są chlubą SSE. To na pewno symbol reindustrializacji, o jaki nam chodzi - podkreślił minister rozwoju i finansów.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu