Ministerstwo przejmie kolejną szkołę

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Anna Wysoczańska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
04-03-2021,10:35 Aktualizacja: 04-03-2021,10:39
A A A

Grzegorz Puda, minister rolnictwa podpisał porozumienie z samorządem województwa dolnośląskiego w sprawie przejęcia od 1 stycznia 2022 r. pod nadzór Dolnośląskiego Zespołu Szkół w Bożkowie.

Szef resortu podkreślił, że szkoła rolnicza w Bożkowie, wykorzystując swój potencjał kadrowo-dydaktyczny z pewnością aktywnie włączy się w działania z zakresu edukacji oraz wdrażania wiedzy na obszarach wiejskich.

ryszard bartosik, ministerstwo rolnictwa, sejmowa komisja rolnictwa, edukacja na wsi

Na wsiach wciąż jest za mało szkół, przedszkoli i żłobków

Programy edukacyjne kierowane do mieszkańców miast są też realizowane na wsi. Likwidacja szkół na terenach wiejskich jest zminimalizowana, budowane są żłobki - mówił na posiedzeniu komisji rolnictwa wiceminister Ryszard...

Przez dostęp do różnych form kształcenia ustawicznego placówka ma stworzyć rolnikom i mieszkańcom wsi realną szansę podwyższania kwalifikacji zawodowych.

Na terenie województwa dolnośląskiego funkcjonują dwie szkoły "ministerialne" - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mokrzeszowie oraz w Rudnej.

Zespół szkół w Bożkowie oferuje bogaty zakres kształcenia, od kierunków typowo rolniczych przygotowujących do prowadzenia gospodarstwa rolnego, korzystania z nowoczesnych technik produkcyjnych czy zdobywania wiedzy na temat odnawialnych źródeł energii, po architekturę krajobrazu i weterynarię.

Szkoła dysponuje nowoczesnym zapleczem dydaktycznym - "Bożkowskie Centrum Umiejętności", z pracowniami o podwyższonym standardzie kształcenia praktycznego, a także służącym do przeprowadzania egzaminów potwierdzających kwalifikacje rolnicze.

Będzie to już 61 placówka pod nadzorem resort rolnictwa.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement