Minister zaprasza polityków do współpracy na rzecz polskiej wsi

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
26-08-2019,8:10 Aktualizacja: 26-08-2019,8:15
A A A

- Rolnictwo to nie obszar upośledzenia, specjalnej troski tylko wielka szansa dla rozwoju kraju. Zapraszam wszystkich polityków do serdecznej współpracy na rzecz polskiej wsi - powiedział Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa.

Podczas II Ogólnopolskiego Święta Wdzięczni Polskiej Wsi w Kolnie (woj. podlaskie) szef resortu przypomniał, że niedawno wielkim sukcesem zakończyła się aukcja koni arabskich w Janowie Podlaskim i narodowy czempionat, który pokazał prymat polskiej hodowli koni arabskich na świecie.

święto Wdzięczni Polskiej Wsi, kolno, mateusz morawiecki, susza rolnicza, wsparcie dla rolników

Państwo nie zostawi rolników. Premier obiecuje pomoc

Rolnicy dotknięci suszą dostaną 1000 zł dopłaty do hektara, jeśli straty są wyższe niż 70 proc. - ogłosił premier Mateusz Morawiecki podczas II Ogólnopolskiego Święta "Wdzięczni Polskiej Wsi" w Kolnie (Podlaskie). - Będzie to ponad...

- A co się przez lata działo? Przekonywano świat o upadku hodowli koni arabskich. Przekonywano kupców międzynarodowych, ludzi z całego świata, że nie warto do Polski przyjeżdżać, bo tu wszystko upadło, bo wszystko jest w ruinie, wszystko zdechło. A jest to jeden z najbardziej rozwijających się działów polskiej hodowli zwierząt. Ja już nie wierzę w to, że ci, którzy Polskę chcieli spotwarzyć, którzy chcieli ją opluć, którzy zaszkodzili wizerunkowi Polski i polskiego rolnictwa, przeproszą. Ale niech przynajmniej milczą - powiedział Ardanowski.

Jak zaznaczył, polskie rolnictwo to nie obszar upośledzenia, specjalnej troski tylko wielka szansa dla rozwoju kraju.

- Zapraszam wszystkich polityków, również polityków opozycji, do tej serdecznej współpracy na rzecz polskiej wsi. Zapraszam polskich rolników, wszystkie organizacje. Rozmawiam z każdym, cieszę się z wiedzy i kompetencji każdej organizacji rolniczej, która działa na rzecz wzmocnienia naszych szans również na rynku międzynarodowym - zapewnił szef resortu rolnictwa.

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj