Minister wierzy, że Polska wygra wojnę o lasy

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
17-03-2023,13:00 Aktualizacja: 17-03-2023,13:04
A A A

- Nie oddamy Lasów Państwowych w zarządzanie prywatne ani w zarządzanie Unii Europejskiej . Będziemy się bronić w Unii Europejskiej i wierzę, że tę wojnę wygramy - zapewniła Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska.

Szefowa resortu wzięła udział w Tomaszowie Lubelskim w naradzie terenowej dotyczącej działań pomocowych Lasów Państwowych na rzecz Ukrainy.

lasy państwowe     ministerstwo klimatu     wyrok tsue     organizacje ekologiczne

Lasy Państwowe i resort klimatu o wyroku: Paraliż gospodarki

Skarga Komisji Europejskiej, którą uwzględnił TSUE, jest kolejną próbą zablokowania polskiego konkurencyjnego przemysłu drzewnego, co może doprowadzić do jego upadku, a w efekcie do skokowego wzrostu bezrobocia na terenach wiejskich i...

- Jestem z tej ziemi, jestem z Zamościa. Ta otwartość na Ukrainę zawsze tutaj była. Wierzę, że dzięki tym wydarzeniom, bardzo tragicznym, będziemy z Ukrainą jeszcze bliżej współpracować, bo Lasy Państwowe nie mają granic - powiedziała po spotkaniu.

Podziękowała leśnikom za ich codzienną prace. - W ostatnim czasie, mimo ogromnej pracy, którą robicie, mimo poprawiającego się stanu zasobów leśnych, spotykacie się z dużą ilością negatywnych komentarzy, atakami medialnymi - stwierdziła Moskwa.

Odniosła się też do pomysłu Parlamentu Europejskiego przeniesienia leśnictwa z kompetencji krajowych do wspólnych UE.

- Będziemy się bronić w Unii Europejskiej i wierzę, że tę wojnę wygramy. Na pewno będziemy mieć większość przy naszych postulatach, bo trudno, by któreś z państw europejskich chciało oddać swoje zasoby leśne w zarządzanie Unii. My się nie zgodzimy. Nie oddamy Lasów Państwowych w zarządzanie prywatne ani w zarządzanie Unii Europejskiej - podkreśliła szefowa MKiŚ.

W styczniu Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności Parlamentu Europejskiego wydała pozytywną opinię w sprawie zmiany traktatów, która przeniosłaby leśnictwo z kompetencji krajowych do tzw. kompetencji dzielonych między UE a państwa członkowskie. Do zmiany traktatów konieczna jest jednomyślna zgoda wszystkich państw Wspólnoty.
 

Poleć
Udostępnij
WAŻNE WYDARZENIE