Minister rolnictwa przekonuje dyplomatów do polskiej żywności

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
22-01-2016,10:00 Aktualizacja: 22-01-2016,10:24
A A A

Chociaż w ostatnich tygodniach w resorcie rolnictwa zaszły spore zmiany, to nie zmieniło się podejście urzędników do promocji polskiego sektora rolno-spożywczego.

Minister Krzysztof Jurgiel kontynuuje zapoczątkowane jeszcze przez Marka Sawickiego częste spotkania z delegacjami różnych krajów.

Cel jest jeden: wzrost polskiego eksportu poprzez promocję żywności i naszego rolnictwa.

eksport jabłek do usa,  krzysztof jurgiel, rosyjskie embargo

Jurgiel liczy, że część jabłek z nowych zbiorów trafi do USA

Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa ma nadzieję, że zapowiadane przez USA nowe zasady importu jabłek zaczną obowiązywać przed tegorocznym sezonem zbiorów w Europie, dzięki czemu część produkcji udałoby się wysłać za ocean. Amerykańskie...
W czwartek Jurgiel przyjął ambasadora Izraela. "Spotkanie miało charakter kurtuazyjny i dotyczyło głównie możliwości zintensyfikowania współpracy pomiędzy Polską i Izraelem w dziedzinie rolnictwa" - informuje biuro prasowe MRiRW.

Wiadomo, że rozmawiano między innymi na temat możliwości rozwoju współpracy handlowej w zakresie eksportu do Izraela dużych ilości mięsa wołowego.

Szef resortu rolnictwa z zadowoleniem przyjął deklaracje strony izraelskiej w sprawie zainteresowania zwiększeniem obrotów handlowych artykułami rolno-spożywczymi, szczególnie w kontekście prowadzonych przez ministerstwo prac nad otwarciem nowych rynków zbytu dla polskiej żywności.

Podczas rozmów poruszono także temat suszy w Polsce. Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa w Skierniewicach jest zainteresowany nawiązaniem współpracy z izraelskimi partnerami w zakresie nawadniania, fertygacji oraz technologii upraw pod osłonami.

polska żywność, świeże warzywa, eksport żywności, produkty spożywcze

Polska żywność ma spore możliwości w Wielkiej Brytanii

Eksport do Wielkiej Brytanii, drugiego najważniejszego odbiorcy polskich produktów za granicą, rośnie – według danych GUS za pierwsze osiem miesięcy br. aż o 11,7 proc. w ujęciu r/r. Przedstawiciele Banku Zachodniego WBK podkreślają,...
Dwa dni wcześniej w gmachu resortu rolnictwa gościła delegacja z prowincji Khorasan w Iranie. Wiceminister Jacek Bogucki podkreślił zainteresowanie strony polskiej rozwojem wymiany gospodarczej szczególnie w sektorze rolno-spożywczym.

W styczniu minister Jurgiel temat eksportu polskiej żywności podejmował m.in. w rozmowach z przedstawicielami Kazachstanu, Iranu, Mołdawii, Węgier czy Maroka.

Polskie firmy wielkie nadzieje wiążą z rynkiem kubańskim.

19 stycznia Instytut Medycyny Weterynaryjnej Kuby, po przeanalizowaniu wyników kontroli zakładów mleczarskich i drobiarskich, przeprowadzonej przez kubańskie służby weterynaryjne w sierpniu 2015 r., wydał zezwolenia eksportowe dla dwudziestu polskich zakładów mleczarskich i drobiarskich.

Kubańczycy jednocześnie zaakceptowali stosowne wzory świadectw eksportowych.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu