Minister rolnictwa obiecuje, że na wsi będzie żyło się lepiej

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
30-07-2017,9:35 Aktualizacja: 30-07-2017,10:29
A A A

Poprawa jakości życia na obszarach wiejskich, aktywna polityka na forum UE i światowych rynkach - takie priorytety swojego resortu wymieniał minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel na konferencji z cyklu "Wzmacniamy polskie Rolnictwo" w Gorzowie Wielkopolskim.

- Mamy za sobą półtora roku funkcjonowania strategii, którą przyjął resort. W tym czasie udało nam się bardzo wiele zrobić. Koncentrujemy się na kilku priorytetach, które wynikają z naszego programu. Jest to m.in. poprawa jakości życia na obszarach wiejskich, aktywna polityka na forum Unii Europejskiej i na rynkach światowych, sprawna administracja - mówił Jurgiel w piątek podczas konferencji zorganizowanej w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim.

krzysztof jurgiel, szczecin, dobra zmiana, rozwój obszarów wiejskich, ceny mleka, ceny wieprzowiny

Jurgiel: rolnicy akceptują dobrą zmianę na wsi. Minister wylicza sukcesy

Prowadzona od 1,5 roku dobra zmiana dotycząca polskiej wsi uzyskuje akceptację. Wskazuje na to stosunek mieszkańców obszarów wiejskich do realizowanej przez nas polityki – uważa Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa. Polityk...
Obecna na konferencji minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska zwracała uwagę na poprawę jakości życia na wsi.

- Jakość życia jest mocno związana z opłacalnością produkcji rolnej, z sytuacją gospodarczą, wzrostem wynagrodzeń, z sytuacją na rynku pracy. Istotne znaczenie też ma polityka społeczna, która w znacznej części jest adresowana właśnie do środowisk wiejskich - mówiła.

- Niestety, te środowiska charakteryzują się często niższym dochodem. Znaczny transfer środków, zasiłków i świadczeń, jest adresowany właśnie dla tych rodzin - podkreśliła minister Rafalska.

dziki, trzoda chlewna, ASF, afrykańki pomór świń, wirus ASF w gospodarstwie

Rolnicy mają dość. Żądają odstrzału tysięcy dzików

Likwidacji populacji dzików domagają się rolnicy, samorząd rolniczy i terytorialny z województwa lubelskiego. Chodzi oczywiście o stawienie czoła rozprzestrzeniającemu się wirusowi afrykańskiego pomoru świń (ASF). Samorząd włączonej...
- Z inicjatywy ministra Jurgiela powołaliśmy w naszym województwie Wojewódzki Zespół Rolny, który będzie pracował nad nową strategią dotyczącą obszarów wiejskich w regionie - podkreślił z kolei wojewoda lubuski Władysław Dajczak.

Zaznaczył, że piątkowa konferencja zamknęła cykl spotkań "Wzmacniamy polskie rolnictwo". W ramach konferencji odbyły się również spotkania z przedstawicielami Agencji Rynku Rolnego, dyrektorami instytucji działających na rzecz wsi oraz z przedstawicielami Forum Rolniczego.

Tematem rozmów był Program Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) na lata 2014-2020.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu