Minister apeluje do rolników w związku z koronawirusem

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Małgorzata Werner-Woś PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
13-03-2020,8:00 Aktualizacja: 13-03-2020,8:45
A A A

W związku z zagrożeniem koronawirusem resort rolnictwa zaapelował do rolników, by elektronicznie składali wnioski o płatności bezpośrednie, a także rozważyli rezygnację z odwiedzania targów i wystaw.

"Apeluję do rolników, aby wnioski o płatności bezpośrednie składali elektronicznie. Proszę o korzystanie z wydłużonych terminów składania oświadczeń i nie przychodzenie do biur Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa" - napisał Jan Krzysztof Ardanowski.

wiktor szmulewicz, krir, koronawirus, jan krzysztof ardanowski, procedury dla rolnictwa

Rolnicy czekają na procedury związane z epidemią koronawirusa

W związku z narastającym zagrożeniem epidemiologicznym związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce doszło do spotkania Wiktora Szmulewicza, prezesa KRIR z Janem Krzysztofem Ardanowskim, ministrem rolnictwa. Szef Krajowej Rady Izb...

Szef resortu przypomina, że jeżeli nic się nie zmieniło w uprawach, wystarczy złożenie oświadczenia i nie ma potrzeby, by w ciągu najbliższych dwóch tygodni przychodzić do biur agencji.

Minister zwrócił uwagę, że należy unikać niepotrzebnego narażania siebie i innych oraz przestrzegać zaleceń służb sanitarnych, co polega między innymi na unikaniu niepotrzebnych zgromadzeń ludzi oraz na ograniczeniu kontaktów do niezbędnego minimum.

"Dlatego też apeluję o rozważenie zasadności odwiedzania targów, wystaw czy podobnych skupisk ludzkich" - napisał szef MRiRW do rolników.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu