Miał długi, więc... zastawił cudzy ciągnik

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
10-08-2017,10:45 Aktualizacja: 10-08-2017,11:39
A A A

Policjanci ze Środy Śląskiej (woj. dolnośląskie) zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który ukradł ciągnik. Z kolei ich koledzy z Opatowa (woj. świętokrzyskie) wytropili amatora cudzych wiśni.

Do pierwszego przestępstwa doszło w czerwcu, a pokrzywdzony oszacował wartość traktora na 14 tys. zł. - Mężczyzna zastawił ciągnik w zamian za pożyczkę w kwocie 2 tys. zł na pokrycie wcześniejszych zobowiązań finansowych. W związku z zaborem w celu przywłaszczenia cudzej rzeczy funkcjonariusze przedstawili mu zarzut. 27-latek przyznał się zarzucanego czynu - poinformowała st. asp. Marta Stefanowska, oficer prasowy KPP w Środzie Śląskiej.

chodzież, wielkopolska, policja, złodziej paliwa rolniczego, paliwo rolnicze, przestępczość

Złodziej paliwa z traktorów wpadł w policyjną pułapkę

3000 litrów oleju napędowego o wartości 12 tys. zł ukradł 48-letni mężczyzna z ciągników rolniczych na terenie powiatu chodzieskiego w Wielkopolsce. "Policjanci od dłuższego czasu pracowali nad sprawą, jakby mogło się wydawać,...

Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.  

Podobny wymiar kary grozi sprawcy kradzieży wiśni z jednego z sadów na terenie gminy Lipnik (woj. świętokrzyskie). W połowie lipca właściciele uprawy podczas zbiorów zauważyli, że z drzew zaczęły znikać owoce.

Policjanci z Opatowa ustalili, że złodziej skradł około 200 kilogramów wiśni, a następnie sprzedał je w skupie oddalonym o około 5 kilometrów. Sprawca został zatrzymany przez stróżów prawa, a okazał się nim 26-letni mieszkaniec gminy.

Mężczyzna przyznał się do winy. Ujawnił, że wiśnie zrywał przez trzy dni i dostał za nie łącznie ponad 900 złotych. Złodziej zobowiązał się do zwrotu pokrzywdzonym pieniędzy za sprzedany towar.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj