Loteria paragonowa potrwa pół roku dłużej

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
12-09-2016,15:05 Aktualizacja: 12-09-2016,15:28
A A A

O kolejne pół roku, do 31 marca 2017 r. Ministerstwo Finansów postanowiło przedłużyć loterię paragonową, o czym w poniedziałek poinformował Leszek Skiba, wiceszef resortu. Polityk wręczył też główną nagrodę - kluczyki do Opla Astra - zwycięzcy dotychczasowej edycji konkursu.

- Decyzją ministra Szałamachy loteria paragonowa została przedłużona o pół roku. Także jest jeszcze wiele miesięcy. I zachęcamy wszystkich, którzy kupują w polskich sklepach, aby paragony były rejestrowane w ramach loterii paragonowej. Jest jeszcze szansa na to, żeby wygrać kolejny samochód - powiedział Skiba.

Narodowa Loteria Paragonowa, izabela leszczyna, ministerstwo finansów

Rusza Narodowa Loteria Paragonowa. Do wygrania samochody, laptopy, tablety

Samochody, laptopy i tablety - to nagrody, jakie będzie można wygrać w Narodowej Loterii Paragonowej, którą resort finansów rozpoczyna 1 października. - Zapraszam wszystkich Polaków - 1 października startujemy, a co miesiąc...

Wskazał, że miesięcznie rejestrowanych jest kilka milionów paragonów - tylko w sierpniu było ich ponad 5 mln. - Ta liczba nieznacznie spada, dlatego zastanawiamy się nad uatrakcyjnieniem i nad tym, żeby zwiększyć popularność, ponieważ ważne jest to, aby paragony były przez obywateli rejestrowane, ale przede wszystkim odbierane, by ograniczyć szarą strefę - mówił.

Dotychczas zarejestrowano 107 mln paragonów - podał Skiba. Według niego widać istotne zwiększenie liczby zarejestrowanych kas w branżach objętych loterią, m.in. w restauracjach czy w branży usług budowlanych. - W niektórych branżach też widzimy wzrost płaconego podatku, dynamika płaconego podatku w tych branżach jest większa niż średnia, jeśli chodzi o VAT w Polsce - podkreślił.

Wiceminister wskazał, że w tym roku zanotowano wzrost wpływów z VAT. Wyjaśnił, że ściągalność podatków rośnie szybciej, niż wynikałoby to ze wzrostu gospodarczego oraz konsumpcji i cen.

Według Skiby największym źródłem problemów, jeśli chodzi o wpływy podatkowe, jest branża budowlana. MF dąży więc do tego, aby wpłaty z działalności remontowo-budowlanej były większe.
podatek vat, fikcyjne faktury, vat, nieszczelność w vat, luka w vat

Podatek VAT wciąż nieszczelny. Polska nie ma czym się chwalić

Państwa UE straciły w 2014 r. 159,5 mld euro przychodów z podatku VAT, a w przypadku Polski luka ta wyniosła 38 mld zł - wynika z opublikowanych danych Komisji Europejskiej. Nasz kraj jest wśród najgorzej radzących sobie z tym...

Zwycięzcą obecnej edycji, któremu wiceszef MF wręczył kluczyki od Opla Astra, został mieszkaniec Mszany Dolnej (woj. małopolskie). Samochód odebrał wraz z córkami. Zwycięski paragon zarejestrował po zakupach w aptece, gdzie kupował leki dla żony.

Narodowa Loteria Paragonowa to trwająca od 2015 r. akcja edukacyjna Ministerstwa Finansów, dzięki której resort chce uświadomić Polakom, jak dużą rolę pełnią paragony w uczciwym obrocie gospodarczym. MF chce też pokazać, że branie paragonu to wspieranie uczciwych przedsiębiorców i uczciwej konkurencji między nimi.

Aby wziąć udział w loterii, wystarczy mieć ukończone 18 lat i paragon fiskalny na minimum 10 zł oraz zarejestrować go na stronie loteriaparagonowa.gov.pl

Poleć
Udostępnij