Kukiz'15 apeluje do ministra o skorzystanie z projektów partii

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Grzegorz Bruszewski PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
21-06-2018,13:30 Aktualizacja: 21-06-2018,14:54
A A A

Apelujemy do nowego ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego o to, by skorzystał z projektów ustaw Kukiz'15 dotyczących znakowania produktów bez GMO czy znakowania żywności krajem pochodzenia - powiedział Jarosław Sachajko, wiceprzewodniczący klubu.

Prezydent Andrzej Duda powołał w środę w Pałacu Prezydenckim posła PiS Jana Krzysztofa Ardanowskiego na nowego ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Poprzednik Ardanowskiego, Krzysztof Jurgiel złożył w poniedziałek rezygnację, uzasadniając ją powodami "osobistymi".

Jan Krzysztof Ardanowski, nowy minister rolnictwa, minister Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa Ardanowski

Ardanowski: wieś oczekuje szczerości i prawdy

W środę, 20 czerwca w Pałacu Prezydenckim odbędzie się uroczystość zaprzysiężenia nowego ministra rolnictwa, którym zostanie Jan Krzysztof Ardanowski. Poseł PiS nie ukrywa, że misja powierzona mu przez premiera Morawieckiego jest trudna i...

Nowy szef resortu podczas nominacji w Pałacu Prezydenckim zadeklarował ciężką pracę i chęć rozwiązywania bieżących problemów polskiej wsi, m.in. dotyczy to suszy.

Sachajko zwrócił się do ministra Ardanowskiego, aby skorzystał z rozwiązań zaproponowanych w projektach ustaw, które znalazły się w obywatelskim programie rolnym Kukiz'15. Wśród nich znajdują się projekty, które m.in. pozwalają rolnikom prowadzić działalność pozarolniczą bez konieczności odrolnienia gruntów; umożliwiają sprzedaż bezpośrednią produktów przetworzonych w sklepach; znakowanie produktów bez GMO czy znakowanie żywności krajem pochodzenia.

Dodał, że w programie znajdują się projekty ustaw, które są zaopiniowane przez organizacje społeczne i Biuro Analiz Sejmowych. - Apeluje, aby teraz skorzystać z tych rozwiązań, które są, aby zmiany w polskim rolnictwie nastąpiły rewolucyjnie, nastąpiły skokowo - mówił.

Dodał, że "rolnictwo oczekuje takich zmian, jest bardzo zadłużone, jest nieopłacalne, jest szarpane różnego rodzaju klęskami naturalnymi". Zaznaczył też, że obecnie Polska jest "zasypywana towarami z zagranicy, towarami z Ukrainy, które są nieprzebadane".

- Mam nadzieję, że pan minister będzie działał na korzyść całego rolnictwa, a nie tylko na rzecz własnej partii - powiedział wiceprzewodniczący klubu Kukiz'15. Sachajko zapowiedział w imieniu Kukiz'15 pełną współpracę z ministerstwem rolnictwa.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj