Ktoś rozsyła fałszywe SMS-y. Nie daj się nabrać

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Wojciech Huk PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
03-02-2020,11:55 Aktualizacja: 05-02-2020,7:59
A A A

PGE Obrót z Rzeszowa, zajmująca się w Grupie PGE sprzedażą energii do odbiorców końcowych ostrzega swoich klientów przed fałszywymi SMS-ami z informacją o planowanym wyłączeniu prądu w związku z rzekomo nieuregulowanymi płatnościami.

Jak poinformował PAP w poniedziałek rzecznik spółki Mariusz Majewski, w SMS-ach znajduje się link prowadzący do strony łudząco przypominającej stronę logowania do elektronicznego Biura Obsługi Klienta PGE, a stamtąd do strony z listą banków i systemu płatności elektronicznej.

arimr ostrzega przed oszustami, niebezpieczne maile, krus, arimr

Oszuści podszywają się pod urzędników. ARiMR ostrzega rolników

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przestrzega przed oszustami podszywającymi się pod jej pracowników. Chodzi o e-maile, przez które można wpaść w kłopoty. Do agencji zgłosiły się osoby, które otrzymały takie...
Rzecznik przypomniał, że gdy logujemy się do PGE eBOK na stronie internetowej, witryna powinna być zabezpieczona – świadczy o tym symbol szarej kłódki.

- Po zalogowaniu należy sprawdzić zakładkę "Finanse", aby potwierdzić prawdziwość faktur oraz danych. Zanim dokona się płatności, należy zweryfikować dane z otrzymaną mailowo eFakturą lub fakturą przesłaną korespondencyjnie - dodał Majewski i przypomniał, że fałszywe wiadomości SMS to kolejny, obok e-maili oraz fałszywych faktur, sposób działania oszustów.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości klienci PGE mogą kontaktować się z Infolinią spółki pod numerem (+48) 422 222 222.

Zdaniem rzecznika działania nieuczciwych sprzedawców to problem, z którym zmagają się wszyscy operatorzy usług. - PGE Obrót opiera swoją działalność na transparentności oraz uczciwej konkurencji, polegającej m.in. na dokładnym informowaniu klientów o swoich produktach i usługach - podkreślił Majewski.

grupa azoty, oszustwa internetowe, produkcja nawozów, krus, arimr

Nawozowy gigant ostrzega przed oszustami

Grupa Azoty ostrzega kontrahentów i klientów przed próbami wyłudzenia płatności. Oszuści, podszywając się pod pracowników koncernu, wysyłają informacje o zmianie numeru konta bankowego oraz fałszywe faktury. Takie...
Spółka posiada również certyfikat Kodeksu Dobrych Praktyk w ramach Towarzystwa Obrotu Energią (TOE). Co roku, w ramach TOE, włącza się ogólnopolską kampanię informacyjną "Sprawdź kto sprzedaje Ci energię", mającą na celu ostrzeganie przed nieuczciwymi praktykami sprzedaży prądu i gazu na rynku.

Ponadto, spółka prowadzi własne akcje informacyjne ostrzegające oraz informujące klientów, jak nie dać się oszukać, a także, przypominające o prawach konsumentów i zachęcające do dokładnego czytania wszelkiego rodzaju umów.

PGE Obrót wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PGE, największej grupy energetycznej i ciepłowniczej w Polsce i jednej z największych firm energetycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka obsługuje ponad 5 mln klientów.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj