Copy LinkXFacebookShare

Kraksy traktorów. Jeden złamał się na pół

Pijany traktorzysta wjechał w ogrodzenie posesji i uszkodził skrzynkę energetyczną. W innym miejscu w wyniku zderzenia z "osobówką" ciągnik rolniczy rozpadł się na dwie części.

W gminie Mniszków (pow. opoczyński, woj. łódzkie) 54-letni kierowca traktora marki Ursus najechał na ogrodzenie posesji oraz uszkodził skrzynkę energetyczną. Jak ustalili policjanci miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

– Dodatkowo, po sprawdzeniu w bazach danych okazało się, że mężczyzna ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Sprawa zostanie skierowana pod ocenę sądu. Za złamanie zakazu kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności – podaje asp. szt. Barbara Stępień, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Opocznie.

Z kolei na tzw. Zakopiance, w miejscowości Szaflary (pow. nowotarski, woj. małopolskie), ciągnik rolniczy zderzył się z samochodem osobowym. O dziwo z obu uszkodzonych pojazdów to traktor wyglądał o wiele gorzej – rozpadł się na dwie części.

Na szczęście nie było osób poszkodowanych. Na miejscu pracowali strażacy z jednostek OSP Szaflary, OSP Bańska Niżna, PSP Nowy Targ oraz policjanci wyjaśniający okoliczności kolizji.
 

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Rolnicy: kto może, niech sprzedaje stada i ratuje, co się da

ASF, 2. ognisko ASF u świń, afrykański pomór świń, trzoda chlewna, świnie, GIW, Kujawsko-Pomorskie, Czapelki, powiat świecki, bioasekuracja
Hodowla

2. ognisko ASF u świń. Tym razem w woj. kujawsko-pomorskim

ASF, ASF w dużym stadzie, afrykański pomór świń, świnie, trzoda chlewna, Czapelki, Świecie, kujawsko-pomorskie, Inspekcja Weterynaryjna
Hodowla

ASF w dużym stadzie. Znamy szczegóły 2. ogniska w tym roku

Aktualności

53-latek przejechany przez ciągnik, 34-latek stratowany przez byki