Kradziony "ciapek" stał w pokrzywach

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
06-07-2021,13:00 Aktualizacja: 06-07-2021,13:27
A A A

Nie tylko współczesne, drogie maszyny rolnicze padają łupem złodziei, ale i "klasyki" takie jak ursus C-330. Popularny "ciapek" został odnaleziony przez policjantów, którzy zatrzymali także jednego ze złodziei.

Senior spod Pasłęka (pow. elbląski, woj. warmińsko-mazurskie) zorientował się, że z obejścia zniknął należący do niego właśnie ursus C-330.

kradzież pomidorów, giełda warzywna, Ewelina Gromek-Oćwieja, Ciechanów

Ukradł 600 kilogramów pomidorów i sprzedał pod marketem

Mieszkańca Ciechanowa (woj. mazowieckie), który na terenie giełdy warzywnej ukradł 600 kilogramów pomidorów, zatrzymali policjanci z Ożarowa Mazowieckiego oraz starobabiccy kryminalni. Dyżurny komisariatu w Ożarowie Mazowieckim...

- Pojazd co prawda lata świetności miał już dawno za sobą, ale wciąż działał i nadawał się do pracy. Sprawa kradzieży została zgłoszona pasłęckim funkcjonariuszom - relacjonuje kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Śledczy ustalili, że pojazd trafił do innego gospodarstwa, oddalonego o 20 kilometrów od Pasłęka. Maszynę znaleziono wśród pokrzyw.

Policjanci ustalili też, kto stoi za kradzieżą i komu został sprzedany. Jeden ze złodziei został już zatrzymany - to 32-latek wcześniej notowany za przestępstwa. Drugi jest poszukiwany.

Ciągnik wrócił do właściciela, a wobec 32-latka prokurator zastosował policyjny dozór. Za kradzież zgodnie z Kodeksem karnym może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu