Kradł paliwo z ciągnika i rębaka. 26-latek stanie przed sądem

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
01-07-2022,14:10 Aktualizacja: 01-07-2022,14:28
A A A

Aktem oskarżenia zakończyło się dochodzenie przeciwko 26-latkowi, który włamywał się do maszyn rolniczych i kradł paliwo. Mężczyzna będzie tłumaczył się przed sądem.

Dochodzenie w sprawie kradzieży oleju napędowego prowadzili funkcjonariusze z Posterunku Policji w Zalewie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie (woj. warmińsko-mazurskie). Z ich ustaleń wynikało, że w marcu w gminie Zalewo ktoś kradł paliwo.

złodzieje, policja, sieradz

Zepsuł mu się ciągnik, więc… ukradł inny traktor

Dwaj mieszkańcy powiatu zgierskiego (woj. łódzkie) w wieku 27 i 37 lat zostali zatrzymani do sprawy kradzieży ciągnika rolniczego. Odzyskany pojazd, warty 40 tysięcy złotych, powrócił już do właściciela. Sprawa zaczęła się gdy...

Sprawca uszkadzał wkładki zamków zabezpieczających wlew paliwa, po czym ściągał olej napędowy. Stróże prawa przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz wykonali dokumentację fotograficzną.

"Jak się okazało, sprawca ukradł 220 litrów oleju napędowego z ciągnika rolniczego oraz rębaka do drewna. Podczas dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że kradzieży dokonał 26-latek i zatrzymali go. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu i postępowanie zakończyć aktem oskarżenia" - podaje Komenda Powiatowa Policji w Iławie.

Za kradzież z włamaniem mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu