Kowalczyk dementuje: Sachajko nie będzie wiceministrem

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Sonia Otfinowska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
25-01-2022,18:20 Aktualizacja: 25-01-2022,18:21
A A A

- Nie ma planów powołania nowego wiceministra rolnictwa z Kukiz'15 - powiedział Henryk Kowalczyk, szef resortu. Podkreślił, że Kukiz'15 łączy z PiS jedynie współpraca programowa i nie ma żadnych oczekiwań, jeśli chodzi o stanowiska.

Minister pytany był w Pierwszym Programie Polskiego Radia, czy w resorcie niedługo pomagał mu będzie nowy wiceminister wywodzący się z Kukiz'15, np. Jarosław Sachajko. - Dementuję te pogłoski. Nic na ten temat nie wiem, myślę, że nawet nie wie sam zainteresowany. Nie ma takich planów - odparł minister.

Sejm, Klub Parlamentarny Koalicja Polska - Polskie Stronnictwo Ludowe - Kukiz15

PSL zacieśnia współpracę z Kukizem

W Sejmie powstał Klub Parlamentarny Koalicja Polska - Polskie Stronnictwo Ludowe - Kukiz'15. Jednym z wiceprzewodniczących klubu został wybrany Jarosław Sachajko, który był przewodniczącym sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi VIII...

Na pytanie, czy są plany zacieśnienia współpracy programowej z tym ugrupowaniem, Kowalczyk potwierdził. - Nie wiem, czy wszystkie konkretne propozycje zamienią się w projekty ustaw przyjęte przez parlament, ale programowo współpracujemy - mówił.

Podkreślił, że w ubiegłym tygodniu spotkał się właśnie z posłem Jarosławem Sachajko oraz liderem Kukiz'15 Pawłem Kukizem. - Omawialiśmy wszystkie rozwiązania, które są najpilniejsze do wprowadzenia - powiedział. Dodał, że rozmowa z Kukizem oprócz kwestii "czysto rolniczych" dotyczyła też spraw samorządowych.

- Współpraca programowa - owszem, ale nie ma żadnych oczekiwań, jeśli chodzi o jakiekolwiek funkcje czy stanowiska - podsumował szef resortu rolnictwa.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement