Kopacz: na koniec czerwca najniższa stopa bezrobocia od 2001

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (PAP), (KB)| redakcja@agropolska.pl
18-07-2015,14:45 Aktualizacja: 18-07-2015,15:01
A A A

-Na koniec czerwca stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 10,4 proc. - mówiła w Nowym Sączu premier Ewa Kopacz, "to po raz pierwszy tak niska stopa bezrobocia od roku 2001" - dodała.

Jej zdaniem spadek bezrobocia jest możliwy m.in. dzięki takim firmom jak Newag SA, gdzie wszyscy są zatrudnieni na podstawie umowy o pracę.

Premier powiedziała o bezrobociu podczas sobotniej wizyty w firmie Newag SA w Nowym Sączu. Podkreślała, że w ostatnich latach firma Newag SA odnotowuje bardzo szybki rozwój, "również pierwszy kwartał tego roku napawa optymizmem".

 -Mówiła, dlaczego postanowiła odwiedzić właśnie firmę Newag SA. "Jestem dumna z polskich firm, które po pierwsze produkują na polskich częściach, które produkują towar innowacyjny i bardzo wygodny, ale również wypełniający standardy europejskie" - powiedziała.

stopa bezrobocia, ministerstwo pracy, władysław kosiniak-kamysz

Bezrobocie coraz bliżej jednej cyfry

Stopa bezrobocia w czerwcu wyniosła 10,4 proc. przy 10,8 proc. w maju. Pracodawcy w czerwcu zgłosili do urzędów pracy 117 tys. ofert zatrudnienia. Szef resortu zaznaczył, że taka liczba ofert pracy "to rekord w statystykach prowadzonych...

 Dodała, że to firma, która ma "olbrzymią przyszłość, jeśli chodzi o tworzenie miejsc pracy, jeśli tylko będzie miała odpowiednie zamówienia". Mówiła, że w tej chwili Newag zatrudnia ok. 2 tys. osób, w tym wielu młodych ludzi po szkołach, najważniejsze jest jednak to, że "tu nie ma ani jednej umowy śmieciowej, wszyscy zatrudnieni są na podstawie umowy o pracę".

 "Ci, którzy zarządzają robią to dynamicznie, robią to z głową, z wielką pasją, nie licząc godzin" - powiedziała Kopacz. "Bardzo dziękuję panie prezesie za taki nadzór i za to, że pięknie promuje pan polski produkt na świecie i w Europie" - zwróciła się do prezesa Newagu Zbigniewa Konieczka.

 Prezes Konieczek zaznaczył, że Ewa Kopacz jest pierwszym premierem, który odwiedził ten zakład. Dodał, że jego firma może "zmienić polska kolej", jeśli tylko będą ogłaszane kolejne przetargi, o co zaapelował do szefowej rządu.

Poleć
Udostępnij
WAŻNE WYDARZENIE