Kopacz chwali Sawickiego: - To dobry minister, dba o rolników

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
28-02-2015,9:15 Aktualizacja: 28-02-2015,9:33
A A A

Nie do demonstracji, ale do rozmów ministrem rolnictwa Markiem Sawickim zachęca rolników premier Ewa Kopacz. Jak podkreśliła, to jeden z "lepszym ministrów" w rządzie i "bardzo dba o grupę rolniczą".

Szefowa rządu pytana była m.in. o działania rządu w sprawie trwających protestów rolników. - Zachęcałabym nie do demonstracji w tym szczególnym czasie, kiedy mamy niepokój za naszą wschodnią granicą, gdy nie jest bezpiecznie na świecie. Bądźmy mądrzejsi od innych, zachowajmy spokój i pokój w kraju. Trzeba rozmawiać, ale rozmawiajmy przy stole i z partnerem, jakim jest minister Sawicki, on jest otwarty na rozmowy - powiedziała premier.

- Odpowiedzialnie chcę powiedzieć, że minister Sawicki jest jednym z lepszych moich ministrów - oświadczyła szefowa rządu. Według niej, Sawicki "bardzo dba o grupę rolniczą".

- Ocena przez rolników działań ministra rolnictwa jest trochę niesprawiedliwa. Wiem też, z jakim zaangażowaniem bije się on również w Komisji Europejskiej o nasze polskie rolnicze sprawy - dodała Kopacz.

Zaznaczyła, że rząd rozmawia z tymi, którzy domagają się rozmów. - Najdziwniejsze jest to, że ci, którzy chcą tych rozmów i stawiają te żądania, pozostają w zielonym miasteczku wtedy, kiedy toczą się rozmowy w ministerstwie rolnictwa.

Kopacz podkreśliła, że jest zwolenniczką rozwiązywania problemów dotyczących wszelkich grup społecznych "przy stole podczas negocjacji nawet bardzo trudnych. Na pewno nie będę popierać demonstracji siły, przystawiania pistoletu do głowy i zmuszania do jakichkolwiek działań rządu, chociażby żądania zwolnienia ministra Sawickiego - podkreśliła szefowa rządu.

Rolnicy z OPZZ RiOR od 19 lutego protestują pod kancelarią premiera. Związkowcy chcą rekompensat za straty spowodowane przez dziki oraz interwencji na rynku wieprzowiny i mleka.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj