Copy LinkXFacebookShare

Konie padły w gospodarstwie. Zabiła je skażona woda?

15 koni padło w jednym z gospodarstw w gminie Kościelec w Wielkopolsce. Śledztwo w sprawie prowadzi policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kole. Prawdopodobnie doszło do zatrucia zwierząt.


O sprawie poinformowały lokalne media. Asp. Daniel Boła, oficer prasowy KPP w Kole potwierdził, że zgłoszenie w tej sprawie wpłynęło do policji. Na terenie gospodarstwa prowadzone były czynności z udziałem służb i lekarzy weterynarii.

– W gospodarstwie padło 15 z 17 koni. Przyczyny śmierci zwierząt są ustalane. Zaplanowana jest także sekcja jednego z padłych koni, oraz badania toksykologiczne, które potwierdzą, albo wykluczą obecność w organizmie zwierząt substancji toksycznych, które mogły wywołać zatrucie – powiedział policjant.

Portal przegladkoninski.pl podał, że w pobliżu miejsca, gdzie padły konie przepływa niewielki strumień. Niewykluczone, że skażona mogła być woda.
 

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Policjanci odzyskali skradziony ciągnik. Dwie osoby staną przed sądem

Hodowla

Choroba niebieskiego języka. Aż 28 nowych ognisk!