Konie galopowały po ulicach. Policjanci apelują do właścicieli zwierząt
„Pamiętajmy, że za zachowanie zwierząt i wyrządzone przez nie szkody zawsze odpowiada ich posiadacz” - uczulają stróże prawa po tym, jak eskortowali dwa konie, które uciekły z gospodarstwa.
„Pamiętajmy, że za zachowanie zwierząt i wyrządzone przez nie szkody zawsze odpowiada ich posiadacz” - uczulają stróże prawa po tym, jak eskortowali dwa konie, które uciekły z gospodarstwa.
Funkcjonariusze "patrolówki" z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią (woj. kujawsko-pomorskie) otrzymali w zeszłym tygodniu zgłoszenie, że po ulicach miasta biegają dwa konie. Wiedząc, jakie zagrożenie w ruchu mogą powodować duże i przestraszone zwierzęta znajdujące się między jadącymi samochodami, czym prędzej udali się we wskazaną okolicę.
„Nie można było przeoczyć miejsca zgłoszenia, dlatego policjanci szybko potwierdzili zlokalizowanie dwóch uciekinierów, którzy za nic mieli ruch na drodze. Mundurowi zachowali spokój i eskortowali zwierzęta, upewniając się że nie stworzą zagrożenia. Szybko została ustalona opiekunka koni, która przybyła na miejsce. 50-letnia mieszkanka Nakła została ukarana mandatem w związku z niezachowaniem należytej ostrożności przy trzymaniu zwierząt. Uciekinierzy po samodzielnym zwiedzaniu okolicy, już pod opieką, szczęśliwie wrócili do zagrody” – relacjonuje w komunikacie nakielska KPP.
Jak w nim podkreśla, „posiadanie zwierzęcia wiąże się z obowiązkami jakie nakłada prawo na jego właściciela. Należy pamiętać, że za jego zachowanie zawsze odpowiada jego posiadacz”.
- Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Poinformuj nas o tym! Czekamy: redakcja@agropolska.pl
-
Rzepak w sezonie 2025 - jakie zbiory?
-
Rolnicy alarmują o zawyżanych zanieczyszczeniach buraków. "Istotne potrącenia przy rozliczaniu dostaw"
-
Eurostat: wydajność pracy w rolnictwie unijnym wzrosła. Polska wśród liderów
-
Prezydent do premiera ws. umowy z Mercosur: trzeba budować mniejszość blokującą, a nie gadać!
-
Raport: spadło poparcie dla funkcji produkcyjnych wsi
-
Przedświąteczne kontrole karpia. Polska jest liderem jego produkcji
-
Rolnicy obwiniani za ceny żywności. KRIR: na etykietach powinny być koszty surowców
-
OOPR wzywa rolników do wielkiego protestu przeciw umowie z Mercosur. "Piłka wciąż w grze"
-
Zboże, ziemniaki, żywiec – tak płacono za produkty rolne w listopadzie
-
07-12-2025,12:10
Znamy hodowców, którzy najefektywniej żywią swoje krowy
-
05-12-2025,14:05
Uniwersytet Agri Plus: najnowsza wiedza dla hodowców i lekarzy weterynarii
-
04-12-2025,11:40
O prosiętach, lochach i błonniku podczas III Akademii Produkcji Prosiąt z...
-
03-12-2025,10:15
Certyfikat jakości QAFP dla producentów trzody chlewnej
-
26-11-2025,13:10
O efektywności hodowli świń podczas warsztatów Axiom i DSM
-
19-11-2025,12:10
Zrobotyzowana obora z potencjałem na dalszy rozwój
-
05-11-2025,16:35
Cena tuczników. Czy notowania na VEZG w końcu się zmienią?
-
06-08-2025,9:30
Ceny świń w Polsce nadal są niższe niż w Niemczech. Czy nastąpi wyrównanie...
-
30-06-2025,9:50
Trzecie wydanie "Hoduj z Głową Bydło" w 2025 roku. Wideo
-
25-04-2025,10:55
Drugie wydanie "Hoduj z Głową Świnie" w 2025 roku. Wideo
-
22-04-2025,10:45
Drugie wydanie „Hoduj z Głową Bydło” w 2025 roku. Wideo
-
20-02-2025,19:45
Pierwsze wydanie "Hoduj z Głową Świnie" w 2025 roku