Kongres PiS coraz bliżej. Minister rolnictwa utrzyma stanowisko?

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
16-06-2017,15:00 Aktualizacja: 16-06-2017,16:37
A A A

Nie boję się oceny mojej pracy; jak trzeba, to pani premier może kogoś innego wskazać - powiedział w środę w TVP Info minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel. Według niego podczas kongresu, który zaplanowany jest na 1 lipca, dojdzie do oceny działań rządu.

Jurgiel podkreślił, że było już kilka kongresów PiS i zawsze były to kongresy programowe. Przypomniał, że w 2014 r. został przyjęty program dla Polski i program dla rolnictwa.

rybactwo śródlądowe, hodowcy karpia, karp, dorota niedziela, krzysztof jurgiel, marek Gróbarczyk

Chiński karp na wigilijnym stole? PO wzywa Jurgiela, by pomógł hodowcom

Minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk przy cichym zezwoleniu ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela chce zabrać hodowcom karpi w Polsce ok. 100 mln euro rekompensat wodno-środowiskowych. Wzywamy go by pomógł polskim karpiarzom...
Według ministra podczas lipcowego kongresu "będzie ocena tego, co się dzieje, co zrobiliśmy i wskazanie nowych kierunków, czy też przyspieszenia, żeby to realizować".

- To jest kongres programowy, merytoryczny i wierzę, że wnioski z tego płynące, wystąpienie prezesa Jarosława Kaczyńskiego, innych członków partii, pani premier Beaty Szydło, spowoduje, że będziemy jeszcze bardziej i mocniej pracować - dodał minister rolnictwa.

Pytany, czy w PiS rozmawia się na temat zmian w rządzie odparł, że o tym trzeba zawsze myśleć. - Jest pani premier. Pani premier dobrała - oczywiście w uzgodnieniu z kierownictwem partii - ministrów. Trzeba podlegać ocenie. Ja się tej oceny nie boję, jak trzeba, to pani premier może kogoś innego wskazać. Najważniejsze, żeby robić to, co zapowiadamy - podkreślił Jurgiel.

protest rolników w szczecinie, szczecin, pomorze zachodnie, anr, sprzedaż ziemi, dzierżawa ziemi

Rolnicy protestowali na ulicach Szczecina. ANR jest... zdziwiona

Ze zdziwieniem przyjmujemy czwartkowy protest rolników w Szczecinie - powiedział Witold Strobel, rzecznik Agencji Nieruchomości Rolnych. Rolnicy z Pyrzyc oczekują od rządu powołania komisji śledczej do zbadania prywatyzacji gruntów w...
Jak dodał, jeśli chodzi o rolnictwo, zapowiadano m.in. konsolidację inspekcji i ustawa została przyjęta, zapowiadano połączenie agencji - zostały połączone - zmiana zacznie obowiązywać od 1 września. Wprowadzono też ustawy dotyczące rynku - zaznaczył.

- To jest realizowane i myślę, wierzę w to, że moja praca powinna być dobrze oceniona. Chociaż w polityce jest tak, że trzeba wszystkiego się spodziewać. Ale tutaj akurat myślę, że nie ma podstaw, abym był tak bardzo zmartwiony - dodał minister.

Kongres PiS odbędzie się 1 lipca w Przysusze (Mazowieckie). Według informacji PAP od polityków z władz partii przy okazji kongresu nie są przewidywane "duże zmiany personalne".

- Większe są możliwe, ale dopiero w listopadzie lub grudniu, gdy nastąpi podsumowanie dwóch lat rządu Beaty Szydło - mówił PAP polityk z kierownictwa partii. - Na kongresie skupimy się na aktualizacji naszego programu. Ale możliwe są drobne korekty personalne - twierdzi inny rozmówca PAP.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu