Komisarz zaczepiany na Twitterze. Co z wyrównaniem dopłat?

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
04-11-2020,20:05 Aktualizacja: 04-11-2020,20:10
A A A

"A rolnicy w Polsce nadal będą dostawać jałmużnę w porównaniu z niemieckimi i francuskimi? Od kiedy wyrównanie dopłat bezpośrednich do 1 ha? - zaczepił jeden z użytkowników Twittera Janusza Wojciechowskiego, komisarza UE ds. rolnictwa.

Co na to unijny urzędnik? "Zwiększony w maju br. projekt budżetu Wspólnej Polityki Rolnej, zaproponowany przez KE, pozwala na pełne wyrównanie dopłat dla polskich rolników do średniego poziomu w UE. Sprawa nie jest jeszcze ani zakończona, ani przesądzona" - napisał.

wspólna polityka rolna, wpr po 2020 roku, europarlament, wyrównanie dopłat bezpośrednich

Wyrównanie dopłat bezpośrednich to podstawa reformy WPR

Zdaniem polskich europosłów - niezależnie od barw politycznych - wyrównanie dopłat bezpośrednich dla rolników to najważniejsza sprawa w reformie Wspólnej Polityki Rolnej. Negocjacje w tej sprawie trwają w UE od ponad...

W dyskusji z internautą wypominającym, że "na dziś jest jak było" Wojciechowski przypomniał, że budżet UE jest ustalany raz na 7 lat.

A na uwagę, że chodziło o dopłaty konkretnie dla farmerów z Niemiec czy Francji, a nie o średnią unijną odpowiedział, że rolnicy w tym drugim kraju mają dopłaty na poziomie średniej UE, nieznacznie tylko wyższe od polskich.

Komisarz odniósł się również do "porady" kolejnego twitterowicza, by bardziej zajął się rolnictwem, bo "kadencja minie a jak na razie to Pan nic dobrego rolnikom nie załatwił".

"1. Nowa, korzystniejsza o 26 mld dla UE i o 3 mld dla Polski propozycja budżetowa WPR. 2. Skuteczne, chwalone przez rolników interwencje rynkowe w kryzysie (mleko, mięso, warzywa i owoce..), 3. Efektywna współpraca z PE i Radą, wielka reforma WPR gotowa do trylogu... pracujemy" - wymienił komisarz.

Zapis twitterowej dyskusji można zobaczyć poniżej.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.
Advertisement Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu