Kombajnista wymusił pierwszeństwo i doprowadził do zderzenia

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
24-07-2018,17:00 Aktualizacja: 24-07-2018,20:31
A A A

Do groźnie wyglądającej kolizji drogowej doszło w miejscowości Adamów (gm. Rejowiec, woj. lubelskie). Kierowca kombajnu nie udzielił pierwszeństwa przejazdu motocykliście.

Kierujący jednośladem chcąc uniknąć zderzenia wyłożył motocykl na jezdnię. Na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń. Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 23 lipca.

"Badanie stanu trzeźwości kombajnisty wykazało, że był po użyciu alkoholu" - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie.

wypadek, policja, lubelskie, motocykl uderzył w kombajn

Motocyklista uderzył w heder jadącego z naprzeciwka kombajnu

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w niedzielę, 22 lipca na trasie Józefów-Hamernia (pow. biłgorajski, woj. lubelskie). W wyniku zderzenia kierującego motocyklem z kombajnem zbożowym, ten...

Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierujący kombajnem zbożowym 21-letni mieszkaniec gminy Rejowiec włączając się do ruchu nie udzielił pierwszeństwa kierującemu motocyklem marki Honda 47-letniemu mieszkańcowi gminy Rejowiec Fabryczny.

Jak informują policjanci, zespół karetki pogotowia udzielił motocykliście pomocy medycznej na miejscu. Mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń. 

W tej sprawie policjanci skierują wniosek o ukaranie do sądu. Jednocześnie apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, jak też o zgodne z przepisami użytkowanie maszyn i urządzeń rolniczych.

"Przypominamy, aby pod żadnym pozorem nie kierować pojazdami po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu" - podkreśla KWP w Lublinie.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj