Kolejne targowiska wracają do życia. Rolnicy znowu mogą sprzedawać

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
06-05-2020,10:10 Aktualizacja: 06-05-2020,10:19
A A A

Coraz więcej placów targowych w kraju zapełnia się sprzedającymi i kupującymi. To bardzo dobra wiadomość dla rolników, którzy w czasie epidemii koronawirusa zostali praktycznie odcięci od możliwości sprzedaży bezpośredniej.

O tym, które targowiska i kiedy zostaną otwarte, decydują ich zarządcy. Od 7 maja na targowisku w Kozienicach (woj. mazowieckie) ponownie uruchomiony zostaje handel w pełnym zakresie.

"Oznacza to handel dwa razy w tygodniu wszystkimi produktami" - informuje Radio Plus Radom.

Targowiska i bazary, jan krzysztpf ardanowski, sprzedaż produktów rolnych

Minister apeluje do samorządów: nie zamykajcie targowisk i bazarów

Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa zaapelował do samorządów o niezamykanie targowisk i bazarów. - Są to miejsca pracy dla wielu rodzin i zbytu produktów rolnych w okresie, gdy zamknięte są restauracje i bary -...
- Chcemy umożliwić dostęp mieszkańców do szerokiego wachlarza produktów, w tym do dobrej polskiej żywności oraz zachować byt rolników i sprzedawców, dla których bazary i targowiska są miejscem pracy wielu osób i ich rodzin - powiedział w rozmowie z rozgłośnią Robert Wojcieszek, prezes Kozienickiej Gospodarki Komunalnej.

Czy handel jest bezpieczny? Prezes Wojcieszek zwrócił uwagę, że należy stosować się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego, które mają zapobiec zanieczyszczeniom mikrobiologicznym żywności, aby nie narazić zdrowia kupujących i handlujących.

Ponadto sprzedający na terenie targowiska przy ul. Bohaterów Getta w Kozienicach muszą wypełnić kwestionariusz na temat stanu zdrowia w związku z pandemią SARS-CoV-2 i przekazać go wyznaczonym pracownikom targowiska. - Wszystkie ograniczenia są podyktowane dbałością o zdrowie mieszkańców, co jest głównym celem naszych działań - zaznaczył Robert Wojcieszek.

Co ważne, każdy ze sprzedających musi być wyposażony w środki do dezynfekcji i zapewnić osobom kupującym jednorazowe rękawiczki i/lub środki do dezynfekcji rąk. W obrębie stoiska może przebywać jednocześnie maksymalnie 4 osoby.

źródło: Radio Plus Radom

Poleć
Udostępnij