Kolejne miliony pójdą na rozwój obszarów wiejskich. Umowy podpisane

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: UMWK-P, (em) | redakcja@agropolska.pl
12-04-2019,13:10 Aktualizacja: 12-04-2019,13:16
A A A

Kujawsko-pomorskie samorządy gminne dostaną 3,3 miliona złotych na rozbudowę lokalnych dróg, budowę targowisk i miejsc rekreacyjno-sportowych oraz wsparcie na działalność gospodarczą.

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu podpisano właśnie umowy na dofinansowanie kolejnych 13 projektów w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.  

gwarancje do kredytów, rozwój obszarów wiejskich, prow 2014-2020, wsparcie dla rolnictwa

Gwarancja do kredytów ma być nową formą finansowania obszarów wiejskich

Sejm nie poparł wniosku Platformy Obywatelskiej o odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu noweli ustawy wprowadzającej instrumenty zwiększające finansowanie obszarów wiejskich. Wniosek zgłosił Kazimierz Plocke, który m.in. wskazał,...

Sześć z nich dotyczy rozwoju przedsiębiorczości. Chodzi o granty na podejmowanie działalności gospodarczej i rozwój lokalnych biznesów. Na ten cel przeznaczono 675 tysięcy zł, które pójdą m.in. na zakup urządzeń wykorzystywanych w produkcji przemysłowej oraz specjalistycznego sprzętu i maszyn.

Dwie z podpisanych umów dotyczą budowy siłowni plenerowych i zagospodarowania terenów rekreacyjnych. Miejsca wyposażone w urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu powstaną w powiecie rypińskim w miejscowościach Skrwilno, Urszulewo, Okalewo, Skudzawy, Rak i Ruda.

Gmina Raciążek (powiat aleksandrowski) zagospodaruje ogólnodostępny teren rekreacyjny Podole w miejscowości Podzamcze. Dofinansowanie dla tych inwestycji wynosi 156 tysięcy zł.

Blisko 2 miliony złotych trafi do gminnych samorządów na budowę targowisk. Utwardzone, zadaszone, oświetlone, wyposażone w miejsca parkingowe i sanitariaty place posłużą lokalnym sprzedawcom i rolnikom. Powstaną w Choceniu (powiat włocławski) i w Złotopolu (powiat lipnowski).

W gminie Lubanie (powiat włocławski) wybudowany zostanie natomiast nowy odcinek drogi, który połączy miejscowości Kazimierowo i Ustronie z drogą powiatową. Trasa pozwoli też na lepsze skomunikowanie miejscowości Byczyna Kolonia z drogami na terenie gminy Dobre (powiat radziejowski). Wsparcie wynosi 408 tysięcy zł.

Limit środków dla woj. kujawsko-pomorskiego w ramach PROW 2014-2020 wynosi 362 miliony zł - przypomina na koniec UMWK-P.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu