Kolejna odsłona sporu rolników z myśliwymi? Gajówka poszła z dymem

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
27-04-2017,14:20 Aktualizacja: 04-05-2017,12:04
A A A

W Dołhołęce (Lubelskie) spłonęła gajówka koła łowieckiego "Diana". Prezes Marek Michalik uważa, że to mogło być podpalenie, które ma związek ze sporem dotyczącym dzierżawy obwodu nr 19 w gminie Międzyrzec Podlaski.

Drewniany budynek spłonął doszczętnie.

- Dostaliśmy zgłoszenie o godz. 11 w poniedziałek. Dwa zastępy straży pojechały tylko dogasić pogorzelisko - mówi Mirosław Byszuk, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim".

Międzyrzec Podlaski, bielsk podlaski, myśliwi, koła łowieckie, rolnicy, odstrzał dzików, obwody łowieckie

Rolnicy kłócą się z myśliwymi. A dziki niszczą uprawy

Polski Związek Łowiecki upiera się, aby koło łowieckie "Diana" nadal dzierżawiło obwód łowiecki nr 19 w gminie Międzyrzec Podlaski. Starosta bialski nie widzi jednak dalszej możliwości współpracy.   W styczniu Mariusz...

- Straty szacujemy na ok. 300 tys. zł. Podejrzewam, że było to podpalenie, takie też były wstępne opinie strażaków. Instalacja elektryczna była bezpieczna i całkiem nowa - przekonuje prezes Michalik.

Jego zdaniem pożar ma związek ze sporem dotyczącym dzierżawy obwodu nr 19 w gminie Międzyrzec. W styczniu Mariusz Filipiuk, starosta bialski wypowiedział bowiem umowę dzierżawy "Dianie". Zarzucił kołu m.in. nierealizowanie planów łowieckich, nieszacowanie szkód w odpowiednich terminach oraz niewypłacanie rolnikom odszkodowań.

Zarząd główny Polskiego Związku Łowieckiego ponownie wskazał jednak to koło do dzierżawy wspomnianego obwodu. Starosta nie zamierza jednak podpisać umowy. "Diana" złożyła w tej sprawie pozew do sądu i zawiadomienie do prokuratury.

- Dostawaliśmy już pogróżki. Problem eskaluje, sięga się po metody pierwotne. Ale my gajówkę odbudujemy, bo uważam, że prowadziliśmy dobrą gospodarkę łowiecką na tym obwodzie - mówi na koniec Michalik "Dziennikowi Wschodniemu".

[WIDEO] Spłonęła leśniczówka. Myśliwi są zdruzgotani pożarem i podejrzewają podpalenieźródło: Dziennik Wschodni

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu