Kłusownik zatrzymany po krótkiej ucieczce. Akurat zakładał wnyki

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
13-01-2019,15:00 Aktualizacja: 13-01-2019,15:00
A A A

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej (woj. lubelskie) zatrzymali na gorącym uczynku 55-letniego mieszkańca gminy Cyców. Mężczyzna zakładał pułapki do nielegalnego chwytania zwierzyny.

Podczas obchodu miejscowości Szczupak policjanci zauważyli mężczyznę, który przy drzewie wykonywał dziwne gesty. Postanowili zatem sprawdzić, co tam się dzieje.

przestępstwo, kłusownictwo, ryby, policja, kłusownik zatrzymany

Kłusownik zatrzymany na gorącym uczynku

Kara do 2 lat pozbawienia wolności grozi 44-letniemu mieszkańcowi gminy Wilków (województwo lubelskie), który kłusował ryby na Wiśle. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku. Jest to kolejny kłusownik zatrzymany dzięki...

"Na widok mundurowych rzucił się do ucieczki, al po kilkunastu metrach został zatrzymany. Był to 55-letni mieszkaniec gminy Cyców" - relacjonuje łęczyńska komenda.

Stróże prawa sprawdzili miejsce, w którym dostrzegli mężczyznę. Jak się okazało, zakładał on narzędzia do chwytania zwierzyny.

Łącznie zabezpieczono dziewięć sztuk wnyków.  

"Kłusownik został przewieziony do komendy, gdzie usłyszał zarzut z Ustawy prawo łowieckie. Za ten czyn grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności" - informują mundurowi.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj