Kierowca opla uciekł po zderzeniu z ciągnikiem

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
25-11-2020,13:00 Aktualizacja: 25-11-2020,12:59
A A A

W miejscowości Łabuńki Pierwsze (pow. zamojski, woj. lubelskie) pijany 26-latek spowodował ukradzionym oplem kolizję z ciągnikiem rolniczym. Czeka go surowa kara, ponieważ działał w warunkach recydywy.

- Kierowca "osobówki" pieszo uciekł z miejsca zdarzenia. Skierowani tam funkcjonariusze szybko ustalili jego miejsce zamieszkania i jeszcze tego samego dnia mieszkaniec gminy Łabunie został zatrzymany. Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie 0,7 promila alkoholu – podaje st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

wypadki z udziałem ciągników rolniczych, wypadki na drogach, powiat namysłowski, lubraniec, powiat włocławski

Traktor kontra "osobówka". Przyczepy wjechały w dom

W okolicy Namysłowa ciągnik rolniczy zderzył się z samochodem osobowym. A pod Włocławkiem w wyniku oderwania się zaczepu od traktora przyczepy ciągnięte przez maszynę wjechały w dom i znacznie go uszkodziły. Pierwsze z wymienionych zdarzeń miało...

Szybko okazało się ponadto, że kierowanie w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji to nie jedyne naruszenia prawa, których dopuścił się 26-latek.

Opla zabrał bowiem wcześniej z posesji jego właścicielki. Wartość skradzionego samochodu mieszkanka gminy Zamość wyceniła na 5 tys. złotych.

- 26-latek po pobycie w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty kradzieży pojazdu, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Jednak podejrzany może spodziewać się surowszej kary, ponieważ działał w warunkach recydywy. Odpowie również za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. I tu również czeka go surowa kara - nawet do 5 lat pozbawienia wolności, ponieważ na swoim koncie ma już prawomocny wyrok za jazdę na "podwójnym gazie" oraz zakaz prowadzania wszelkich pojazdów mechanicznych - informuje Dorota Krukowska-Bubiło.

Prokuratura Rejonowa w Zamościu na wniosek mundurowych zdecydowała, że 26-latek zostanie objęty policyjnym dozorem.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj