Katowice zapraszają na Festiwal Jabłka

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
26-09-2015,11:40 Aktualizacja: 26-09-2015,20:00
A A A

Ajerkuchy z apfelmusem, czyli placuszki na maślance z musem jabłkowym, polędwiczki z karmelizowanymi jabłkami oraz śledzie z cebulą, jabłkiem i ogórkiem kiszonym będzie można skosztować podczas Festiwalu Jabłka, który odbędzie się w sobotę na katowickim rynku.

"Polska jest trzecim co do wielkości producentem tych owoców na świecie i największym ich eksporterem. W ostatnim sezonie polskie jabłka trafiły do prawie 50 krajów świata.

Niekwestionowane walory jabłek polskich warte są tego, by Polacy sięgali po nie częściej niż dotychczas" - podkreślił prezes zarządu organizującego imprezę Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw Witold Boguta.

Główny Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa, audytorzy AQSIQ, eksport jabłek do chin

Polskie jabłka pojadą do Azji? Chińscy inspektorzy rozpoczynają audyt

Na zaproszenie Głównego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa od 21 do 27 września w Polsce przebywać będzie delegacja chińskich ekspertów Generalnego Urzędu Nadzoru nad Jakością, Inspekcją i Kwarantanną (AQSIQ). Audyt jest...
W sobotę miłośnicy jabłek dowiedzą się m.in. od znanego i lubianego śląskiego kucharza Remigiusza Rączki, jak przygotowywać na przykład szarlotkę z kaszą manną, ciasteczka serowe z jabłkiem, ajerkuchy z apfelmusem, czyli placuszki na maślance z musem jabłkowym oraz śledzie z cebulą, jabłkiem i ogórkiem kiszonym czy wątróbkę z jabłkiem i octem winnym.

Ciekawie zapowiada się też quiz "Wszystko, czego nie wiesz o jabłku" połączony z degustacją różnych odmian jabłek z polskich sadów i przykładami ich zastosowań.

Jabłka "na język" weźmie natomiast prof. Jerzy Bralczyk, który opowie o językowych skojarzeniach z tym owocem.

***

Organizujesz wydarzenie lub wiesz, gdzie wydarzy się coś ciekawego? Poinformuj innych! Zgłoś wydarzenie za pomocą naszego formularza lub napisz na redakcja@agropolska.pl

Poleć
Udostępnij
Skomentuj