Kaczyński złożył rolnikom obietnicę

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Marta Rawicz, Ewa Bąkowska PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
13-09-2020,22:40 Aktualizacja: 13-09-2020,22:47
A A A

PiS i rząd Zjednoczonej Prawicy będą w dalszym ciągu dbać o interesy polskiego rolnictwa oraz dokładać wszelkich starań, by zrównoważony rozwój obszarów wiejskich przebiegał jak najintensywniej - zapewnił w niedzielnym liście do rolników i mieszkańców wsi prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Premier Mateusz Morawiecki oraz minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski wzięli w niedzielę w Bralinie (woj. wielkopolskie) udział w obchodach III Ogólnopolskiego Święta Wdzięczni Polskiej Wsi.

iii ogólnopolskie święto wdzięczni polskiej wsi, święto w Bralinie

Arcybiskup o suszy i żniwach: ten rok nie zapowiadał się obiecująco

Wszyscy musimy się uczyć odpowiedzialnego korzystania z dóbr, dlatego trzeba wspólnie wypracować nową równowagę pomiędzy rolnictwem, przemysłem i usługami - powiedział w niedzielę Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski...

Zaproszenie na uroczystość otrzymał też prezes PiS Jarosław Kaczyński, jednak - jak wyjaśnił w liście - nie mógł w nim uczestniczyć z przyczyn osobistych. List w jego imieniu odczytał poseł PiS Jan Dziedziczak.

"Dziś podczas obchodów 3. ogólnopolskiego święta Wdzięczni Polskiej Wsi składamy podziękowania jej mieszkańcom, dlatego pragnę w imieniu Prawa i Sprawiedliwości pokłonić się głęboko polskim rolnikom, hodowcom, sadownikom, ogrodnikom, pracownikom otoczenia produkcji rolnej oraz wszystkim innym osobom pracującym na rzecz szeroko pojętego rozwoju obszarów wiejskich, z całego serca podziękować państwu za ten codzienny trud, żmudną pracę, dzięki której nie brakuje chleba na naszych polskich stołach. Bóg zapłać" - podkreślił Kaczyński.

Zapewnił jednocześnie, że PiS i rząd Zjednoczonej Prawicy będą w dalszym ciągu "dbać o interesy polskiego rolnictwa oraz dokładać wszelkich starań, by zrównoważony rozwój obszarów wiejskich przebiegał jak najintensywniej".

"I takiej dostatniej i zasobnej polskiej wsi pragnę państwu i naszej ojczyźnie z całego serca życzyć" - dodał szef Prawa i Sprawiedliwości.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu