Kaczyński: Zielony Ład do kosza

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
20-05-2024,8:40 Aktualizacja: 20-05-2024,8:43
A A A

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ogłosił w niedzielę na konwencji PiS plan "Siedem razy tak". Wskazał m.in. na potrzebę wsparcia polskiej wsi i polskiego rolnictwa. Oznacza to, jak tłumaczył, odrzucenie Zielonego Ładu. "Zielony Ład do kosza" – stwierdził.

Kaczyński podczas konwencji PiS w Tomaszowie Mazowieckim wymienił elementy planu "Siedem razy tak".

Jako drugi, po "tak dla rozwoju", wskazał "tak dla polskiej wsi". Oznacza to, jak mówił, przede wszystkim odrzucenie Zielonego Ładu w tej wersji. Polityk ocenił, że premier Donald Tusk mógł odrzucić tę wersję Zielonego Ładu w parę dni po tym, jak został premierem, ponieważ odbywała się wtedy Rada Europejska. "Zielony Ład do kosza" - stwierdził.

Zwrócił uwagę również na inną, trudniejszą według niego, kwestię. "Musimy bronić naszego rolnictwa także wobec napływu towarów, które są tworzone przy zupełnie innym reżimie, nieporównanie łagodniejszym, nieporównanie tańszym dla rolnictwa. Na ziemiach, które są nieporównanie lepsze od Polski i strukturach gospodarczych, które są nieporównanie wydajniejsze i bardziej zracjonalizowane. Chodzi o Ukrainę" - wskazał. Jego zdaniem, polski rolnik nie może mieć tego rodzaju konkurencji.

Poleć
Udostępnij