Jest projekt noweli ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa
Istotą rozwiązań zawartych w projekcie ustawy jest m.in. rozszerzenie katalogu nieruchomości wyłączonych spod działania podstawowej zasady gospodarowania nieruchomościami rolnymi Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa.
W drugim kwartale Rada Ministrów ma przyjąć projekt noweli ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa - wynika z wykazu prac legislacyjnych rządu.
Dzierżawa ziemi będzie droższa. Są podstawy do podwyżek czynszów
Wyjaśniono, że istotą rozwiązań zawartych w dokumencie jest m.in. rozszerzenie katalogu nieruchomości wyłączonych spod działania podstawowej zasady gospodarowania nieruchomościami rolnymi Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa. Czyli, że są rozdysponowywane, w pierwszej kolejności, w drodze wydzierżawienia albo sprzedaży na powiększenie lub utworzenie gospodarstw rodzinnych.
Projekt zakłada również rozszerzenie zakresu celów, na które mogą być przekazywane jednostkom samorządu terytorialnego nieruchomości wchodzące w skład ZWRSP.
Zmiany mają ponadto umożliwić Krajowemu Ośrodkowi Wsparcia Rolnictwa przekazywanie Lasom Państwowym gruntów w drodze umowy (dotychczas przekazywane były w drodze decyzji administracyjnej wydawanej przez właściwego starostę) z przeznaczeniem na lasy oraz rozszerzenie takiej możliwości o grunty przeznaczane na potrzeby gospodarki leśnej, na których nie jest możliwe prowadzenie racjonalnej gospodarki rolnej.
- Rolnictwo bez tajemnic. Zamów prenumeratę miesięcznika "Przedsiębiorca Rolny" już dziś
-
Podwyższona premia także dla młodych rolników, którzy już złożyli wnioski
-
Strategia Cyfrowa Polski – jakie są założenia dla rolnictwa?
-
"Mustang" na autostradzie. Konia odłowiono nad ranem
-
Gorsze zboża do pieca. Prawo pozwala na spalanie w elektrociepłowniach?
-
Akcja ratunkowa w zakładzie mięsnym. Mężczyzna uwięziony w maszynie
-
Ceny zbóż nadal dołują. Pomógłby wzrost produkcji bioetanolu?
-
Uderzony ciągnik stanął dęba. Traktorzystę zabrano do szpitala
-
Elektroniczna ewidencja oprysków obowiązkiem za 10 lat? "Błędy mogą doprowadzić do karania rolników"
-
Drastyczny wypadek przy wycince drzewa. Zerwana przez auto linka uderzyła w dwóch mężczyzn
-
05-11-2025,16:35
Cena tuczników. Czy notowania na VEZG w końcu się zmienią?
-
04-11-2025,12:30
Jaka jest przyszłość hodowli świń? Relacja z 1. konferencji BestGen
-
30-10-2025,11:50
Nowa chlewnia z żywieniem na mokro i otwieranymi jarzmami porodowymi
-
27-10-2025,12:50
Nowoczesna tuczarnia w hali łukowej spełniająca najwyższe standardy dobrostanu
-
23-10-2025,11:15
1. Kongres Produkcji Świń zakończony sukcesem
-
22-10-2025,9:35
Sorgo – czy warto je uprawiać?
-
05-11-2025,16:35
Cena tuczników. Czy notowania na VEZG w końcu się zmienią?
-
06-08-2025,9:30
Ceny świń w Polsce nadal są niższe niż w Niemczech. Czy nastąpi wyrównanie...
-
30-06-2025,9:50
Trzecie wydanie "Hoduj z Głową Bydło" w 2025 roku. Wideo
-
25-04-2025,10:55
Drugie wydanie "Hoduj z Głową Świnie" w 2025 roku. Wideo
-
22-04-2025,10:45
Drugie wydanie „Hoduj z Głową Bydło” w 2025 roku. Wideo
-
20-02-2025,19:45
Pierwsze wydanie "Hoduj z Głową Świnie" w 2025 roku