Jesienny pejzaż wsi. Weź udział w konkursie i wygraj nagrody

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
17-10-2017,15:00 Aktualizacja: 17-10-2017,15:07
A A A

Jesienią krajobraz Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zaskakuje mnogością barw. Otaczające muzealną wieś pola uprawne, las, parki dworskie, ogrody i sady tworzą pejzaże, którymi trudno się nie zachwycić. Dominują w niej różne odcienie żółci, czerwieni, zieleni i brązu.

Skansen w Sierpcu zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 10 do 16 lat do uchwycenia tych niezapomnianych plenerów w pracach plastycznych i wzięcia udziału konkursie "Jesienny pejzaż wsi. Ochrona ekspozycji przyrodniczej w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu".

Muzeum Wsi Mazowieckiej, skansen, sierpc, mazowsze

Skansen wsi mazowieckiej w Sierpcu zaprasza na żniwa

W skansenie Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu w niedzielę na pola wyjdą żniwiarze z kosami i sierpami. W ramach plenerowego festynu "Żniwa w skansenie" zobaczyć będzie tam można tradycyjne prace związane ze zbiorem plonów.  W...
Rywalizacja podzielona jest na dwa etapy. Pierwszy odbywa się w szkole lub placówce, do której uczęszczają uczestnicy. Ich zadaniem jest wykonanie pracy ukazującej jesienny krajobraz wsi mazowieckiej z przełomu XIX i XX wieku prezentowanej w muzeum w Sierpcu.

Tematem ich dzieł mogą więc stać się np. chłopskie zagrody z krytymi strzechą chałupami i otoczone lasem, kapliczki przydrożne, wiatrak, pola uprawne, ogródki, czy wielobarwne sady. Mogą w tym celu użyć jednej z czterech technik: rysunku kredkami lub pastelami; malowanki farbami; wyklejanki; kolażu. Efekt ich twórczych działań należy przygotować na papierze (gramatura 80-160 g/m2) lub kartonie (gramatura 160-250 g/m2) formatu A3.

Najlepsze spośród nich powinny zostać następnie dostarczone osobiście lub przesłane wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową na adres organizatora konkursu, Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu (09-200 Sierpc, ul. Narutowicza 64).

Uwaga! Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 6 listopada 2017 roku (liczy się data wpływu).

skansen, podkarpacie, sanok, Jerzy Ginalski

Zanikające rasy zwierząt w sanockim skansenie

Zanikające rasy zwierząt, m.in. kozy karpackie i polskie owce górskie odmiany barwnej oraz obiekty związane z pasterstwem w Karpatach na przełomie XIX i XX w. pojawią się w powstającym w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku.    -...
W drugim etapie specjalnie powołana komisja wyłoni zwycięzców, przyznając po trzy miejsca w kategoriach wiekowych: 10-11 lat, 12–13 lat, 14-16 lat. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród laureatom nastąpi 17 listopada w skansenie w Sierpcu.

Jest o co walczyć. Na zwycięzców czeka wysokiej klasy sprzęt elektroniczny i sportowy, a także pamiątkowe dyplomy. Nagrodzone prace podziwiać będzie można na wystawie pokonkursowej na terenie sierpeckiego muzeum.

Organizatorzy informują, że celem konkursu jest "pogłębienie wrażliwości młodych ludzi na piękno przyrody; zwrócenie uwagi na jej rolę w tworzeniu przestrzeni skansenowskiej, a przez to potrzebę jej ochrony; przybliżenie wpływu jaki cykl zmiany pór roku wywierał na codzienne życie i tradycję mieszkańców dawnej wsi; a także poszerzenie wiedzy ekologicznej dzieci i młodzieży".

Regulamin rywalizacji dostępny jest tutaj. Konkurs został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w formie dotacji kwotą 9900 zł brutto - informuje Muzeum Wsi Radomskiej, które zaprasza także do zwiedzania placówki w Sierpcu (obie instytucje są jednostkami organizacyjnymi Samorządu Województwa Mazowieckiego).

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement