Jeden zastawiał wnyki, drugi sieci. Wpadają kolejni kłusownicy

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
07-12-2018,9:30 Aktualizacja: 07-12-2018,9:39
A A A

63-letni mieszkaniec gminy Józefów nad Wisłą (pow. opolski, woj. lubelskie) będzie odpowiadał za kłusownictwo. Zarzut nielegalnego połowu ryb - i to nie pierwszy raz - usłyszał z kolei 67-latek z pow. radziejowskiego (woj. kujawsko-pomorskie).

Policjanci z Opola Lubelskiego wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Łowieckiej w Lublinie ustalili, że pierwszy z mężczyzn w miejscu zamieszkania ma wnyki służące do chwytania zwierząt oraz mięso skłusowanej sarny.

stopień wodny we włocławku, tama we włocławku, wody polskie, kłusownictwo, Urszula Tomoń

Włocławska tama w remoncie. Pracują tam też... kłusownicy

Według urzędników z Wód Polskich w związku z pracami remontowymi na Stopniu Wodnym Włocławek i wynikającą z nich koniecznością tymczasowego obniżenia poziomu wody odbywa się tam masowe kłusownictwo. Amatorzy darmowych ryb przekopują...

Podczas przeszukania mundurowi odnaleźli owe mięso oraz 5 sztuk drucianych pułapek.

"63-latek przyznał się, że w pobliskim lesie zastawił dodatkowo 11 wnyków na dzikie zwierzęta. Wskazał policjantom miejsce ich rozłożenia. Mężczyzna wczoraj usłyszał zarzuty. Przyznał się i skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze. Zgodnie z ustawą Prawo Łowieckie grozi mu kara pozbawienie wolności do lat 5" - podają opolscy stróże prawa.

Funkcjonariusze z Topólki otrzymali natomiast informację, że w Orlu na Jeziorze Głuszyńskim grasuje kłusownik. Udali się we wskazane miejsce, a strażnicy Państwowej Straży Rybackiej we Włocławku zauważyli mężczyznę, który z łódki łowił ryby za pomocą sieci. Podejrzany o kłusownictwo został zatrzymany.

- Policjanci zabezpieczyli łódź wiosłową oraz około 40 metrów sieci, które trafiły do policyjnego magazynu. Jak się okazało, to nie pierwsze zatrzymanie tego mężczyzny na kłusowniczym procederze - informuje asp. szt. Marcin Krasucki, oficer prasowy KPP w Radziejowie.

Zatrzymany 67-letni mieszkaniec pow. radziejowskiego usłyszał zarzut nielegalnego połowu ryb przy użyciu sieci. Czyn ten zagrożony jest karą grzywny, ograniczenia wolności, a nawet 2 lat pozbawienia wolności.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj