Copy LinkXFacebookShare

Instytut dostanie miliony złotych dofinansowania

5,8 mln zł dofinansowania otrzyma Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach. Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego wręczył dyrektor prof. Dorocie Konopackiej symboliczny czek.

W przekazaniu czeku udział wzięli także Ewa Wendrowska, radna samorządu województwa łódzkiego oraz dr Waldemar Kiszczak, pracownik naukowy instytutu.


IO powstał przez połączenie dwóch skierniewickich jednostek badawczo-rozwojowych: Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa im. Szczepana Pieniążka i Instytutu Warzywnictwa im. Emila Chroboczka.

Program badawczy Instytutu obejmuje wszystkie zagadnienia związane z produkcją ogrodniczą, począwszy od badań nad biologicznymi podstawami produkcji owoców, warzyw i roślin ozdobnych przez m.in. biotechnologię, genetykę i hodowlę twórczą roślin ogrodniczych, agrotechnikę, szkółkarstwo, ochronę zasobów genowych roślin sadowniczych, warzywnych i ozdobnych, uprawę grzybów jadalnych czy przetwórstwo.

W Instytucie wyhodowano ponad 200 odmian roślin sadowniczych i warzywnych, które mają znaczący udział w polskiej produkcji ogrodniczej. W placówce opracowano i wdrożono do praktyki nowoczesne technologie przechowywania dzięki czemu owoce i warzywa są dostępne na rynku przez cały rok.
 

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Policjanci rozpoczęli kontrole rolników. „Nie będzie taryfy ulgowej”

Aktualności

Straszna śmierć traktorzysty. Zginął po wywróceniu się ciągnika

stres cieplny u świń, trzoda chlewna, hodowla świń, rozród świń, laktacja loch, zdrowie jelit, żywienie świń, dobrostan zwierząt
Hodowla

Stres cieplny u świń obniża wyniki produkcyjne