Grupa Speed ścigała traktor-samoróbkę

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
12-05-2020,9:55 Aktualizacja: 12-05-2020,9:59
A A A

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 38-letni kierowca ciągnika rolniczego typu SAM, zatrzymany w Kielcach przez policjantów ze świętokrzyskiej grupy Speed.

Do patrolujących jedną z ulic stróżów prawa podeszła kobieta, prosząc o interwencję. Poinformowała, że chwile wcześniej widziała kierującego pojazdem typu SAM i podejrzewa, że porusza się niezgodnie z prawem.

gmina Cyców, powiat łęczyński, upadek z wysokości, pijany traktorzysta

Pijany mężczyzna spadł z wozu. Traktorzysta też z promilami

Z otwartym złamaniem nogi trafił do szpitala mężczyzna, który spadł ze sterty drewna przewożonej na wozie doczepionym do ciągnika rolniczego. Był pijany, podobnie zresztą jak traktorzysta. Do tego wypadku doszło na terenie gminy Cyców...

Funkcjonariusze postanowili sprawdzić przekazaną wiadomość.

"Krótko po zgłoszeniu napotkali opisywany pojazd, a przy nim dwóch mężczyzn. Początkowo żaden nie przyznawał się do kierowania, ale w obliczu twardych dowodów, uwiecznionych na materiale filmowym, do jazdy przyznał się 38-latek" - podaje Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach.

W trakcie kontroli okazało się, że traktor-samoróbka jest niedopuszczony do ruchu, a kierowca nie powinien w ogóle wsiadać za "kółko". Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu jego organizmie.

"Tym sposobem 38-latek przysporzył sobie niemałych kłopotów. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności" - podkreśla kielecka KWP.
 

Poleć
Udostępnij