Groził podpaleniem bacówki. W areszcie czeka na wyrok

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
26-09-2018,12:55 Aktualizacja: 26-09-2018,13:02
A A A

40-letniemu mieszkańcowi Nowego Targu (woj. małopolskie) grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności za groźby podpalenia jednej z bacówek i przestępstwa przeciw policjantom.

Nowotarscy stróże prawa otrzymali zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który groził właścicielowi bacówki (chaty pasterskiej) w Nowym Targu podpaleniem dobytku. Kiedy ten drugi zaczął dzwonić po policję, awanturnik wystraszył się i uciekł.

ogrodniki, powiat sokólski, suchowola, podlasie, zawalona stodoła, Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego

Płonęło tysiąc balotów. Na mężczyznę zawaliła się ściana stodoły

Około tysiąc spalonych bel siana i słomy, około 100 tys. zł strat - takie są szacunki po wielkim pożarze dwóch stogów, do którego doszło w miejscowości Ogrodniki (pow. sokólski, woj. podlaskie). W Suchowoli pod gruzami...

"Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce zaczęli szukać agresora i po chwili zatrzymali go. 40-letni nowotarżanin został przewieziony do komendy i osadzony w pomieszczeniu dla zatrzymanych. Następnego dnia rano pod pretekstem skorzystania z toalety opuścił celę i nakłaniał policjanta do wypuszczenia go na wolność, obiecując łapówkę w wysokości 200 złotych" - relacjonuje komenda w Nowym Targu.

Jakby tego było mało, w trakcie powrotu do celi rzucił się nagle na policjanta, groził mu pozbawieniem życia i szarpał za mundur. Był bardzo pobudzony i agresywny, cały czas krzyczał i kierował wulgarne słowa w kierunku funkcjonariusza.

Ostatecznie usłyszał zarzuty kierowania gróźb, znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej stróżów prawa oraz obietnicy wręczenia korzyści majątkowej.

"Sąd Rejonowy w Nowym Targu na wniosek prokuratora zastosował wobec 40-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. Podejrzanemu grozi teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności" - podają mundurowi.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
KONGRES EKMA 2021