Groził bagnetem pilarzom. Ostrze wbił w koło ciągnika

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
31-03-2021,13:25 Aktualizacja: 31-03-2021,13:28
A A A

Tymczasowo aresztowany został 29-letni mieszkaniec powiatu bełchatowskiego (woj. łódzkie), który napadł na dwóch braci pracujących w lesie przy wycince drzew i żądał pieniędzy.

Do zdarzenia doszło w kompleksie leśnym pomiędzy miejscowościami Dubie i Chrząstawa, leżącymi na pograniczu powiatów bełchatowskiego i łaskiego.

kłusownik groził myśliwym, Jakub Sawicki, Markusy

Sąd skazał kłusownika, który groził myśliwym

Sądowy epilog znalazła sprawa z 2019 roku. Kłusownik groził wówczas myśliwym przestrzeleniem kolan i zastraszał. 24-letni mieszkaniec powiatu elbląskiego został ujęty na gorącym uczynku przez łowczych, którzy w nocy 17 listopada...

"Napastnik, wymachując bagnetem, próbował wymusić od zgłaszającego pieniądze. Groził również mężczyznom pozbawieniem życia. Swoją złość wyładował, wbijając ostrze noża w oponę ciągnika, którym pokrzywdzeni przyjechali do lasu. Ostatecznie uciekł, oddalając się w kierunku miejscowości Dubie" - relacjonuje Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie.

Powiadomieni o zdarzeniu stróże prawa natychmiast ruszyli na miejsce. W rozmowie z pokrzywdzonymi ustalili wygląd sprawcy. Został namierzony przez łaskich policjantów zaraz po zdarzeniu, kiedy niczego się nie spodziewając, wyszedł z pobliskiego sklepu. Mundurowi znaleźli i zabezpieczyli również bagnet, który agresor miał przy sobie.

"29-latek został przewieziony do bełchatowskiej jednostki. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że był pijany - miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty usiłowania rozboju i stosowania gróźb karalnych. Sąd na wniosek prokuratury zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu" - podaje KPP w Bełchatowie.

Rozbój przy użyciu niebezpiecznego narzędzia to przestępstwo zagrożone karą do 15 lat pozbawienia wolności. Groźby karalne zaś to czyn zagrożony karą do 2 lat więzienia.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.
Advertisement
Advertisement
Advertisement