Gospodarstwo zawsze pod ręką z 365FarmNet

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: ARTYKUŁ SPONSOROWANY | redakcja@agropolska.pl
16-11-2017,12:50 Aktualizacja: 16-11-2017,12:52
A A A

W dzisiejszych czasach, kiedy rolnictwo jest już mocno rozwinięte, a na rynek wciąż napływają coraz to bardziej zaawansowane nowinki techniczne, dostępne są także nowoczesne rozwiązania, wspomagające zarządzanie gospodarstwem. Mowa o programach, które znacznie ułatwiają m.in. prowadzenie dokumentacji oraz pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze.

Warto zatem poświęcić chwilę na znalezienie odpowiedniego programu, który przyniesie nam w krótkim czasie wymierne korzyści , a zarządzanie gospodarstwem stanie się o wiele szybsze i łatwiejsze.

Na początku należałoby zadać sobie pytanie, co w praktyce powinien zaoferować taki program, by w konsekwencji faktycznie stał się on niezbędnym i przydatnym narzędziem, wykorzystywanym w pracy na gospodarstwie?

To koniecznie musi być program, który jest łatwy w obsłudze: praktyczny, mobilny i niezawodny, a zapisywane w nim dane są w pełni bezpieczne.

Dlaczego 365FarmNet?

365FarmNet to innowacyjne oprogramowanie rolnicze, które działa w chmurze i pomaga w zapisywaniu wszystkich wykonanych i planowanych czynności na polu. Wykonuje ono za rolnika dużą część "papierkowej" pracy, która jest przecież niezwykle czasochłonna i monotonna.

Niewątpliwie wielką zaletą 365FarmNet jest fakt, że program tworzony jest przez  rolników, którzy doskonale znają potrzeby użytkowników (także rolników) i są z nimi w ciągłym kontakcie, by wspólnie tworzyć oraz wprowadzać  nowe, innowacyjne rozwiązania.

Co ważne, 365FarmNet działa w chmurze, dzięki czemu jest on stale udoskonalany oraz regularnie aktualizowany i rozszerzany o nowe funkcje - tak, by spełniał oczekiwania nawet najbardziej wymagających rolników i sprawiał, że praca staje się mniej czasochłonna i bardziej efektywna.

Co jeszcze daje rolnikom 365FarmNet?

Niezależność - to kluczowe słowo. Nieistotne od jakiego producenta, czy firmy pochodzą produkty i maszyny używane w gospodarstwie. Nieważne jest także miejsce, w którym użytkownik się aktualnie znajduje. Nie liczy się obszar działalności, rozmiar ani rodzaj gospodarstwa.

365FarmNet działa po prostu zawsze i wszędzie, a mimo to umożliwia jednocześnie dokumentowanie działań zgodnie  z normami i wymogami wzajemnej zgodności.

Mobilność programu zapewniają bezpłatne aplikacje - 365Crop i 365Cattle. Dzięki nim można zarządzać swoim gospodarstwem dosłownie z każdego miejsca i w dowolnej chwili. A to dlatego, że funkcjonują one też w trybie offline - na polu, w magazynie, czy w oborze można bez obaw zapisywać wykonane lub planowane czynności, które po synchronizacji i uzyskaniu dostępu do internetu będą także widoczne na platformie 365FarmNet. Aplikacje działają na systemach operacyjnych iOS oraz Android i można je pobrać ze sklepu Google Play lub App Store.

Dzięki temu, że 365Crop i 365Cattle pozwalają na zdalne korzystanie z platformy 365FarmNet, rolnicy mają możliwość jeszcze bardziej sprawnej i łatwiejszej dokumentacji podjętych działań.

Możliwe jest też dodawanie do bazy dowolnej ilości pracowników, którzy również mogą pobrać aplikację na swojego smartfona lub tablet. To sprawi, że każdy będzie w stanie dowolnie zapisywać i rejestrować czas, miejsce oraz rodzaj podjętej czynności - nawet w trakcie jej wykonywania. Mobilna dokumentacja w czasie rzeczywistym to niezwykle cenna funkcja, bo pozwalająca na zaoszczędzenie czasu, który należałoby przeznaczyć na zapisanie danej czynności po powrocie do domu, bądź biura.

Aplikacje dają zatem ogromny zakres wygody i komfortu, umożliwiając szybki dostęp do mapy z polami oraz wykazem upraw. Pod ręką rolnika jednocześnie dostępna jest cała kartoteka pól i lista zwierząt. Natomiast na etapie samych prac polowych, zlecone zadania do wykonania mogą być zdalnie wysłane pracownikowi z programu 365FarmNet bezpośrednio do aplikacji, znajdującej się na jego telefonie. Potem pozostaje już tylko wykonanie pracy oraz jej szybka dokumentacja z dowolnego miejsca.

To jednak nie wszystko, bo pomocne są także takie udogodnienia, jak: kalkulator napełnień opryskiwacza, saldo nawożenia, pogoda,  czy rozpoznawanie pól za pomocą GPS.

W pełni zautomatyzowany przekaz informacji między aplikacjami, a platformą 365FarmNet umożliwia wgląd do danych praktycznie w każdym momencie. Pozwala to również na zintegrowanie wszystkich pracowników lub innych partnerów, co z kolei prowadzi do wyraźnego wzrostu wydajności.

Cyfrowe zarządzanie gospodarstwem dla wszystkich rolników.

Dużym plusem 365FarmNet jest także łatwa obsługa i mnogość funkcji.

Bezpłatna wersja podstawowa platformy 365FarmNet zawiera wszystkie niezbędne funkcje, jakie potrzebuje rolnik do prowadzenia wymaganej dokumentacji: od planowania upraw po ich zbiór, od dokumentowania wykonanych, czy planowanych prac, po wgląd do analiz, które tworzą się automatycznie na podstawie zapisanych dokumentacji.

Dostępna jest również mapa gospodarstwa z powierzchniami rolnymi i uprawami, podstawowa prognoza pogody, interaktywny kalendarz i wgląd do struktur upraw oraz kartotek pól. Rolnicy mają także dostęp do ogólnej bazy nawozów, środków ochrony roślin oraz roślin i ich odmian, ale mogą również sami wprowadzać informacje o wszystkich popularnych odmianach nasion, środkach nawozowych i ochrony roślin.

Poza rozwiązaniami dotyczącymi uprawy roślin, 365FarmNet umożliwia też prowadzenie dokumentacji związanych z hodowlą bydła, dzięki podstawowy modułowi "Bydło" oraz aplikacji 365Cattle.

Dla każdego coś dobrego

Pod koniec bieżącego roku planowane jest otwarcie sklepu online, w którym będzie można dokupić dodatkowe moduły.

Dzięki temu każdy użytkownik będzie mógł dowolnie rozszerzać swoją darmową wersję podstawową 365FarmNet o funkcje, które naprawdę będą mu potrzebne.

Abonamenty będą rozliczane w cyklu miesięcznym, co umożliwi ewentualną rezygnację z wykupionego modułu w dowolnym momencie i w razie potrzeby ponowne wykupienie wybranego komponentu, czy  funkcji.

Bezkompromisowo bezpiecznie

W 365FarmNet bezpieczeństwo danych jest priorytetem, dlatego dostęp do nich na swoim koncie posiada tylko założyciel konta. Jako, że program działa w chmurze, to wszystkie dane są zapisane na niemieckich certyfikowanych serwerach, które spełniają rygorystyczne warunki niemieckiej polityki prywatności i są regularnie zabezpieczane.

Dodatkowo istnieje możliwość dowolnego definiowania praw edycji i odczytu danych dla swoich pracowników, przez co każdy właściciel konta może decydować, który z pracowników do czego ma wgląd i co może zapisywać w programie.

Jak zacząć?

Aby rozpocząć pracę z 365FarmNet, wystarczy założyć bezpłatne konto na stronie www.365FarmNet.pl, wprowadzić swoje dane podstawowe, pobierać darmowe aplikacje, zsynchronizować je z platformą 365FarmNet  i zacząć dokumentować.

Poleć
Udostępnij