Gnojowica na schodach biura poselskiego Krzysztofa Hetmana. Minister komentuje: "to gnój po PiS-ie"

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Gabriela Bogaczyk PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
05-04-2024,12:05 Aktualizacja: 05-04-2024,12:07
A A A

Policja wyjaśnia sprawę wylania gnojowicy na schody biura poselskiego Krzysztofa Hetmana (PSL) przy ul. Chopina w Lublinie. „To jest gnój, jaki musimy posprzątać po PiS-ie” – skomentował w mediach społecznościowych minister rozwoju i technologii.

O szczegółach poinformował PAP nadkom. Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Ok. godz. 22.30 w czwartek policja otrzymała zgłoszenie, że przy biurze poselskim na ul. Chopina zostały wylane fekalia z kanistrów. Osoby, które miały to zrobić, przyjechały samochodem na miejsce. "Prowadzimy czynności wyjaśniające w tej sprawie. Sprawdzamy monitoringi, przesłuchujemy świadków i właściciela samochodu" – dodał nadkomisarz.

protest rolników, manifestacje, posłowie, biura poselskie

Protesty rolnicze przed biurami posłów w całej Polsce. W ruch poszły obornik i gnojowica

W czwartek rolnicy w całym kraju protestowali przed wybranymi biurami poselskimi. Byli m.in. przed biurem poselskim marszałka Sejmu Szymona Hołowni, gdzie przynieśli słomę i gnojowicę w pojemnikach. Protest trwał też w siedzibie...

Minister Hetman odniósł się do sprawy w piątek w mediach społecznościowych. Na nagraniu powiedział, że "jakieś sympatyczne osoby, pod osłoną w nocy, wylały mu gnojowicę na schody, przed jego biurem poselskim". Podkreślił, że traktuje to jako symbol. "To jest gnój, jaki musimy posprzątać po PiS-ie, to jest gnój, jaki zostawił nam PiS po swoich ośmiu latach rządów" – stwierdził wiceprezes PSL.

Zachęcał odbiorców do głosowania na Trzecią Drogę w wyborach samorządowych, 7 kwietnia, "jeśli nie chcecie takiego gnoju w samorządach".

Do podobnych incydentów doszło w czwartek również przed biurem poselskim Tomasza Zielińskiego (PiS) w Tomaszowie Lubelskim oraz przed biurem posła Sławomira Zawiślaka (PiS) w Hrubieszowie, gdzie zostały rozsypane oborniki.

W czwartek rolnicy w całym kraju protestowali przed wybranymi biurami poselskimi, wyrażając swój sprzeciw przeciwko unijnemu Zielonemu Ładowi, a także niekontrolowanemu importowi zboża i innych produktów spożywczych spoza UE, które nie spełniają norm. Według nich, rząd nie przedstawił konkretów w tej sprawie.

Poleć
Udostępnij