Feralny transport słomy. Traktorzysta ciężko ranny

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
27-08-2019,12:30 Aktualizacja: 27-08-2019,12:34
A A A

59-latek z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala, po tym jak prowadzony przez niego ciągnik rolniczy w trakcie transportu słomy wywrócił się i przygniótł go.

Groźny wpadek zdarzył się we wsi Parafianka w gminie Żyrzyn (pow. puławski, woj. lubelskie).

Jak ustalili wysłani na miejsce funkcjonariusze, mieszkaniec gminy zwoził z pola bele słomy.

wypadki z udziałem dzieci, czachówki, powiat nowomiejski, ludmiła mroczkowska, żołynia

13-latek jeździł traktorem. Skończył w szpitalu

Policjanci apelują o właściwe zabezpieczanie pojazdów - z maszynami rolniczymi na czele - i zapewnienie opieki pociechom. By nie dochodziło do takich sytuacji, jak w miejscowości Czachówki (pow. nowomiejski, woj. warmińsko-mazurskie)....

- Jadąc przez pole ciągnikiem z zamontowanym "turem", wiózł w szczypcach belę słomy. W pewnym momencie najechał na studzienkę melioracyjną i traktor przewrócił się na bok. Pierwszej pomocy udzielili rolnikowi mężczyźni, którzy pracowali na sąsiednich polach. Oni też wezwali pomoc - opisuje podkom. Ewa Rejn-Kozak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Puławach.

59-latek doznał poważnych obrażeń ciała, w związku z czym wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Tą drogą poszkodowany szybko został przetransportowany do szpitala w Lublinie. Pobrano od niego krew do badań na zawartość alkoholu.

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia oraz po raz kolejny apelują o rozsądek w trakcie wykonywania prac w gospodarstwach i na polach.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement