Dziewczynka weszła na jezdnię wprost pod traktor

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
09-05-2019,14:10 Aktualizacja: 09-05-2019,14:15
A A A

Urazu głowy doznała 13-latka, która w miejscowości Żydy (pow. olecki, woj. warmińsko-mazurskie) została potrącona przez ciągnik rolniczy.

Wysłani na miejsce policjanci z drogówki ustalili, że dziewczynka tuż przed zdarzeniem wysiadła z autobusu, którym wróciła ze szkoły. "Kiedy autokar ruszył w dalszą drogę, wyszła zza niego na jezdnię wprost przed jadący ciągnik rolniczy. Pojazd w nią uderzył" - relacjonuje Komenda Powiatowa Policji w Olecku.

wypadki z udziałem ciągników, wypadki na drogach, Nowy Kłopoczyn, rawa mazowiecka, lotnicze pogotowie ratunkowe

Starszy traktorzysta zginął na miejscu. Ciągnik rozpadł się na pół

Wyjeżdżający z sadu ciągnik rolniczy zderzył się z autolawetą. Niestety, 79-letni traktorzysta zginął na miejscu. Wstępnie ustalono, że nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej (woj....

Poszkodowana z urazem głowy została przetransportowana śmigłowcem medycznym do szpitala w Suwałkach. Jak informują stróże prawa, kierujący traktorem 23-latek był trzeźwy, ale okazało się, że nie posiada wymaganych uprawnień do prowadzenia takich pojazdów. W związku z tym został ukarany mandatem w wysokości 300 zł.

"Kary nie uniknął również właściciel przedsiębiorstwa, do którego należy ciągnik rolniczy. Mężczyzna też został ukarany 300-złotowym mandatem za dopuszczenie do prowadzenia pojazdu osoby niemającej wymaganych uprawnień" - podaje olecka komenda.

Przy tej okazji policjanci apelują również do rodziców i opiekunów o zwracanie większej uwagi na bezpieczeństwo dzieci.

"Pamiętajmy, że nie znają przepisów drogowych, nie potrafią dostrzec niebezpieczeństw w różnych sytuacjach. Najmłodsi bardzo często działają impulsywnie i nieostrożnie. To od nas zależy, czy i w jaki sposób przekażemy najmłodszym wiedzę na temat zagrożeń" - podkreślają oleccy mundurowi.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj