Dwa tragiczne wypadki, zginął rolnik

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
07-11-2017,10:25 Aktualizacja: 07-11-2017,10:37
A A A

Gdy przed ciągnikiem pojawiła się sarna, rolnik wykonał tak niefortunny manewr, że pojazd się na niego wywrócił i śmiertelnie przygniótł. Więcej szczęścia miał inny traktorzysta, który podobny wypadek zaliczył podczas… kradzieży.

Jeśli chodzi o to drugie zdarzenie, na numer alarmowy 112 zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że przygniótł go ciągnik rolniczy na stacji kolejowej Mika (pow. garwoliński, woj. mazowieckie). Bezzwłocznie wysłano służby ratunkowe: pogotowie, policję oraz straż pożarną.

wypadki z udziałem rolników, tragedie na polu, tragedie na drodze, prace polowe, policja, straż pożarna

Próbował gasić przyczepę ze zbożem i zginął na polu

58-letni mężczyzna zginął na polu w miejscowości Horoszczyce (pow. hrubieszowski) na Lubelszczyźnie. Rolnik próbował gasić płonącą przyczepę ze zbożem. Do wypadku z udziałem ciągnika doszło natomiast na Mazowszu. Z ustaleń policji wynika, że...
- Na miejscu ustalono, że ciągnik rolniczy przygniótł 46-letniego mężczyznę, mieszkańca gm. Trojanów, który poruszał się nim po nasypie kolejowym - relacjonuje asp. szt. Marek Kapusta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Jak dodaje, funkcjonariusze z posterunku w Trojanowie ustalili szybko, iż mężczyzna kradł infrastrukturę kolejową i wówczas doszło do nieszczęśliwego wypadku.

- Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Policjanci przeszukali posesję, gdzie mieszkał i odnaleźli skradzioną infrastrukturę kolejową. Postawiono mu zarzut kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – informuje asp. szt. Kapusta.

Tragicznie zakończył się natomiast wypadek w okolicach miejscowości Żarnówka (pow. suski, woj. małopolskie).

migracji zwierząt, wypadek, zagrożenie na drodze, pola, sarny jesienią

Uwaga, zwierzęta na drodze

Jesień to trudny czas dla kierowców. Szybko zapadający zmrok oraz gwałtowne zamiany pogody nie ułatwiają podróżowania. Wielu kierujących jednak uważa, że są przygotowani na wszystkie "niespodzianki" drogowe. Takie...
Jak podała "Gazeta Krakowska", 53-letni rolnik wraz z synem wybrali się do lasu, by zwieźć drewno na opał. Gdy zjeżdżali ze wzniesienia, nagle na drogę tuż przed ciągnik wyskoczyła im sarna.

Wówczas 53-letni traktorzysta odruchowo skręcił kierownicą. Rolniczy pojazd najechał na jakąś przeszkodę terenową, w wyniku czego przewrócił się na bok, przygniatając kierowcę. Mężczyzna niestety zmarł.

Pasażerowi udało się w porę uskoczyć i nie odniósł obrażeń.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement