Drożejąca ropa podnosi ceny paliw w hurcie i detalu

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Anna Bytniewska PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
01-02-2024,8:30 Aktualizacja: 01-02-2024,8:31
A A A

Drożejąca ropa podnosi ceny paliw w hurcie i detalu - poinformowali w środę analitycy portalu e-petrol.pl. Najbardziej - o 11 gr - podrożał olej napędowy, za którego litr płaci się 6,54 zł. Średnia cena benzyny Pb95, która jest o 9 gr droższa niż przed tygodniem to obecnie 6,34 zł/l - wskazali.

"Drożejąca ropa naftowa, której ceny przekraczają już poziom 80 dol., spowodowała wyraźne zmiany w górę zarówno w cennikach hurtowych producentów paliw, jak i w sprzedaży detalicznej" - wskazali analitycy.

siekierski, wijatyk, naukowcy, paliwo, surowce rolnicze

Wykorzystanie surowców rolniczych do produkcji paliw. "Możemy być Brazylią Europy"

Minister rolnictwa Czesław Siekierski oraz dyrektor generalny tego resortu Bogusław Wijatyk spotkali się z naukowcami z Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej oraz Wojskowej Akademii Technicznej. „Uczestnicy...

Według danych e-petrol.pl, najbardziej - o 11 gr - podrożał olej napędowy, za którego litr płaci się aktualnie 6,54 zł. "Podobnej skali ruch dotyczy średniej ogólnopolskiej ceny benzyny Pb95, która jest o 9 gr droższa niż przed tygodniem i kosztuje 6,34 zł/l. O 3 gr zdrożał też autogaz, oferowany na stacjach po 2,92 zł/l" - poinformowali analitycy.

Wskazali, że na paliwowej mapie Polski wyróżniają się województwa lubuskie, łódzkie i śląskie. "W pierwszym z nich z ceną 6,22 zł/l najtańsza jest benzyna 95-oktanowa, w drugim tankujący płacą najmniej za diesla i LPG - 6,44 i 2,79 zł/l" - poinformowali eksperci e-petrol.pl. Dodali, że identyczną cenę autogazu e-petrol.pl zarejestrował też na Górnym Śląsku.

"Benzyna Pb95 jest najdroższa na Podlasiu, gdzie jej litr kosztuje 6,44 zł. Za olej napędowy płaci się najwięcej na Mazowszu - 6,61 zł/l, a za LPG w województwie zachodniopomorskim i lubuskim - 3,00 zł/l" - poinformowali analitycy.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu