Dramat w gospodarstwie. 73-latek zginął na miejscu

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
06-12-2023,10:15 Aktualizacja: 06-12-2023,18:53
A A A

Niezachowanie dostatecznej ostrożności przy obsłudze maszyny rolniczej było prawdopodobnie przyczyną wypadku w gospodarstwie, w wyniku którego życie stracił 73-letni mężczyzna.

Do zdarzenia doszło we wtorek (5 grudnia) w Potułach (pow. kartuski, woj. pomorskie). Po zgłoszeniu o nim, na miejsce skierowano ratowników medycznych, policjantów i strażaków.

Marek Szwaba, rzecznik prasowy kartuskiej straży pożarnej przekazał na łamach portalu expresskaszubski.pl, że w jednym z gospodarstw zaistniał wypadek z udziałem mężczyzny, który pracował przy ciągniku. Gdy ratownicy dotarli na posesję okazało się, że na pomoc dla 73-latka jest już za późno. Stwierdzono jego zgon.

Aldona Naczk z policji w Kartuzach poinformowała, że ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, iż 73-letni mężczyzna podczas wykonywania prac na terenie gospodarstwa najprawdopodobniej nie zachował należytej ostrożności przy obsłudze maszyny rolniczej (ciągnik z dołączonym ładowaczem typu "cyklop"). W wyniku - jak wstępnie oceniono - pochwycenia, odniósł śmiertelne rany.

- Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci, technik kryminalistyki oraz lekarz-biegły. Sporządzona została dokumentacja oraz przeprowadzono oględziny miejsca. Śledczy wyjaśnią dokładne okoliczności tego zdarzenia - wskazała Aldona Naczk. 

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu