Dramat na łące. Mężczyzna stracił rękę

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
08-07-2020,15:05 Aktualizacja: 08-07-2020,15:09
A A A

Podczas prasowania siana na łące w miejscowości Starokrzepice (pow. kłobucki, woj. śląskie), maszyna urwała rękę 43-letniemu mężczyźnie. Przyleciał po niego śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak podaje jednostka OSP Starokrzepice, po pomoc zadzwonił sam rolnik, który pomimo potwornego bólu nie stracił świadomości i przytomności umysłu.

wypadki na polach, zbiór kukurydzy, dobre na mazowszu, śmigłowiec LPR

Stracił rękę w maszynie. Młody rolnik zbiera na protezę

"Z Twoją pomocą Mateusz może chwycić świat w swoje ręce!" - brzmi hasło zbiórki na nowoczesną protezę dla 18-latka, który stracił rękę podczas prac rolniczych. Dla ucznia technikum rolniczego feralny okazał się 14 września...

"Powiadomił służby, że stracił rękę, którą następnie sam wyjął z maszyny rolniczej. Natychmiast na miejsce wypadku skierowano wszystkie służby. Sam dojazd do ciężko rannego 43-latka był jednak wyjątkowo kłopotliwy. Długa na około dwa kilometry polna droga nie ułatwiała przyjazdu straży i pogotowia" - relacjonują druhowie.

Na miejscu stawiły się też zastępy z OSP Krzepice, PSP Kłobuck oraz oczywiście ratownicy medyczni. Poszkodowany trafił drogą lotniczą do szpitala. Przyczyny i okoliczności zdarzenia badają policjanci.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że do wypadku doszło podczas prac na polu w sporym oddaleniu od zabudowań. 43-latek pomagał sąsiadowi. Kiedy chciał wymienić zerwany sznurek, maszyna wciągnęła mu rękę, urywając ją powyżej łokcia. Będziemy ustalać przyczyny wypadku - powiedziała na łamach serwisu klobuck.naszemiasto.pl Joanna Wiącek-Głowacz, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement