Dobre wieści dla kierowców. Paliwa mają tanieć

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
06-11-2016,11:10 Aktualizacja: 06-11-2016,11:19
A A A

W przyszłym tygodniu analitycy prognozują spadki cen na stacjach benzynowych. Obniżka cen paliwa to - jak wskazują - efekt spadków na rynku ropy naftowej. 

W ocenie analityków e-petrol.pl w przyszłym tygodniu możemy spodziewać się dalszych obniżek cen paliw na rynku detalicznym.
 
Jak prognozują, w przyszłym tygodniu cena benzyny Pb95 powinna wahać się między 4,44-4,55 zł/l. Olej napędowy powinien kosztować średnio w przedziale 4,32-4,41 zł/l, a LPG 1,9-2,00 zł/l.

ścieki, paliwo, olej napędowy, biopaliwo, usa, Pacific Northwest National Laboratory

Amerykanie przerabiają ścieki na paliwo

Amerykańscy naukowcy z Departamentu Energii USA opracowali sposób pozwalający przerabiać ścieków w paliwo. Demonstracyjna przetwarzalnia zostanie otwarta w 2018 roku w Kanadzie.    Stworzona przez naukowców z Pacific...
Eksperci e-petrol.pl wskazali, że już w mijającym tygodniu kierowcy mogli się cieszyć wyczekiwanymi spadkami średnich cen na stacjach. "Spowodowane jest to ostatnimi obniżkami cen paliw w hurcie oraz spadkami cen ropy naftowej" - zaznaczyli.
 
Z kolei analitycy BM Reflex oceniają, że przyszły tydzień może przynieść obniżki cen diesla średnio o około 5-10 gr/l i benzyny w granicach 3-5 gr/l.
 
"Po podwyżkach cen paliw przez cały październik, listopad rozpoczynamy od pierwszych obniżek. Średnio litr benzyny i oleju napędowego potaniał w skali kraju w ubiegłym tygodniu o 3 gr/l. Obecnie benzyna Pb95 kosztuje średnio 4,55 PLN/l, diesel zaś 4,41 PLN/l" - zaznaczyli.
 
Jak wskazali eksperci, hurtowe ceny diesla spadły od piątku 28 października 15 groszy netto za litr, benzyna zaś potaniała o 8 groszy. "Spadek cen hurtowych to efekt dawno nieobserwowanych spadków na rynku ropy naftowej" - wskazali.
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement