Do wygrania dwa tysiące gęsich tuszek

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
19-10-2016,14:20 Aktualizacja: 19-10-2016,14:52
A A A

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego kolejny raz promuje gęsinę. Do mieszkańców regionu trafi łącznie dwa tysiące gęsich tuszek, które będą daniem głównym na  świątecznym, rodzinnym obiedzie z okazji Narodowego Święta Niepodległości - 11 listopada.

Gęś można już wygrywać w konkursach organizowanych przez regionalne i lokalne media w ramach akcji "Kujawsko-Pomorska Gęsina na Świętego Marcina".

drób,gęsina,kujawsko-pomorskie,mięso,gęsi,hodowla

Gęsina na św. Marcina - na polskich stołach już od XVII wieku

Gęsina stanowi jeden z ważniejszych elementów naszego dziedzictwa kulinarnego - uważa dr Andrzej Stasiak z Uniwersytetu Łódzkiego. To smaczne i zdrowe mięso coraz częściej znów pojawia się na polskich stołach, choć jednak wciąż...
-  Zasługujemy na to, by czuć dumę z bycia Polakiem i móc w naturalny sposób kultywować i przekazywać patriotyzm oraz związany z nim system wartości w rodzinnych i lokalnych społecznościach. Zachęcam wszystkich mieszkańców naszego regionu do docenienia walorów kulinarnych gęsiny i celebrowania Narodowego Święta Niepodległości przy rodzinnym stole - podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

W organizację konkursu włączyły się 44 redakcje z całego regionu. Na łamach regionalnych i lokalnych gazet, w programach telewizyjnych i radiowych, a także na portalach internetowych rozpoczęły się zabawy, w których nagrodami są świeże gęsi. Lista redakcji biorących udział w akcji tutaj.

5 listopada do zwycięzców konkursów trafi dwa tysiące świeżych gęsich tuszek, które będzie można odbierać w wyznaczonych, dobrze dostępnych punktach wybranych miast: Aleksandrów Kujawski, Brodnica, Bydgoszcz, Chełmno, Chełmża, Golub-Dobrzyń, Grudziądz, Inowrocław, Lipno, Mogilno, Nakło, Radziejów, Rypin, Sępólno Krajeńskie, Świecie, Toruń, Tuchola, Wąbrzeźno, Włocławek oraz Żnin.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu