Dawne Stado Ogierów wymaga wsparcia. Ministerstwo pomoże?

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Inga Domurat PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
09-03-2018,14:50 Aktualizacja: 09-03-2018,15:05
A A A

Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa piątkową wizytę w województwie zachodniopomorskim rozpoczął od zwiedzania dawnego Stada Ogierów w Białym Borze. Stwierdził, że ośrodek wymaga wsparcia i interwencji, by mógł zacząć ponownie funkcjonować.

- W skali kraju robimy przeglądy i tutejsza wizyta uświadamia mi jeszcze bardziej, że ten obiekt wymaga interwencji, wsparcia, by mógł zacząć funkcjonować. Jeśli już będzie spełniał warunki, to będą też korzystający - mówił polityk.

Pokaz Koni Arabskich, janów podlaski, stadnina koni w janowie podlaskim, pride of poland, mariusz filipiuk

To może być koniec stadniny. Starosta pisze do premiera i ministra

Bialscy samorządowcy, parlamentarzyści i przedsiębiorcy zabiegają o dalszą organizację Narodowego Pokazu Koni Arabskich w Janowie Podlaskim. Niedawno pojawił się bowiem pomysł przeniesienia imprezy na warszawski Służewiec. Krajowy Ośrodek Wsparcia...

Szef resortu dodał, że jest szansa na reaktywację tego miejsca, które pozostałoby w rękach Skarbu Państwa.

W wizycie w dawnym Stada Ogierów ministrowi rolnictwa towarzyszyli m.in.: Małgorzata Golińska, wiceminister ochrony środowiska, europoseł Czesław Hoc, Lesław Spisak, wiceprezes Zachodniopomorskiego Związku Jeździeckiego oraz Krzysztof Nieckarz, dyrektor OT KOWR Koszalin, w którego zarządzaniu są obecnie obiekty Stada Ogierów w Białym Borze.

- Cel jest jeden - powrót Białego Białego Boru do sportu jeździeckiego oraz hodowli, rekreacji i wypoczynku. Biały Bór jest kolebką polskiego Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego. Na terenie ośrodka odbywały się najważniejsze zawody międzynarodowe, krajowe, w tym mistrzostwa Europy i Polski, championaty młodych koni - powiedział Spisak.
 

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu